Bilişim Dünyası 28 MAYIS 2014 / 15:38

Kamu uzmanları buluştu

Netcad,  Ankara’da JW Marriot Hotel’de düzenlenen Netigma Çalıştayı’nda  kamu kurum ve kuruluşlarının bilgi işlem yönetici ve çalışanı ile bir araya geldi. Netcad tarafından tasarlanmış, web tabanlı yazılım geliştirme platformu Netigma için düzenlenen çalıştaylar devam ediyor. 

Soma maden kazasında yaşamını yitiren madencilerin saygıyla ve rahmetle anılarak başlandığı Netigma Çalıştayı’nın açılış konuşması ve firma tanıtımı Netcad Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin Bank tarafından yapıldı. Netcad’in yüzde 85’lere varan pazar payıyla sektörün öncü yazılım firması olduğunu belirten Dr. Emin Bank, önümüzdeki dönemde yurtiçinde sağlanan bu başarıyı, yazılım ihracat faaliyetlerini artırarak yurtdışına taşımayı hedeflediklerini vurguladı.
Netcad Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Savacı’nın Netigma ürününün tasarım ve geliştirme sürecine ilişkin bilgiler verdiği konuşmasında, Netigma’nın, 2005 yılından beri yaklaşık 25 adam yıllık bir çaba sonucu, bugüne kadar yüzlerce projede kullanılarak iyileştirilip ve olgunlaştığını anlattı. Sonuç olarak herhangi bir projede kullanıcıya yüzde 70 - yüzde 100’ü tamamlanmış bir proje başlangıç noktası sağlayan bir yazılım platformu geliştirdiklerini ifade eden Alpaslan Savacı, konuşmasının ikinci bölümünde ürünün developer ve runtime lisanslarına ilişkin bilgiler aktardı.
Çalıştayın son bölümünde yazılım geliştirme sürecinde Netigmanın ne şekilde kullanılabileceği ve kullanıcılarına sunacağı faydalar, başarılı proje örnekleri üzerinden Projeler Yazılım Müdürü Hüseyin Candan tarafından katılımcılara akt

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics