Bilişim Dünyası 17 MAYIS 2013 / 13:28

Kamuda bilişim vizyonu ele alındı

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) Kamu Bilgi İşlem Birimleri (BİB) Platformu 16-19 Mayıs tarihleri arasında Hilton Otel Bodrum’da gerçekleştirildi. Başbakanlık, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı’ndan üst düzey temsilcilerin de katıldığı konferansa, bu yıl “Kamuda Bilişim 2023 Vizyonu” damgasını vurdu. Öte yandan, Software AG, TBD’nin her yıl düzenlediği geleneksel etkinliklerinden biri olan Kamu Bilgi İşlem Merkezleri Yöneticileri Birliği (Kamu-BİB) Kamu Bilişim Platformu’na sponsor desteği veren kurumlardan biri oldu.

Ülke sorunlarına çözüm üreten bilişimcilerin birikimlerini paylaştığı bir ortak akıl platformu olan TBD Kamu-BİB’de, “2023 Vizyonu Çerçevesinde Bilişim Merkezleri ve Yöneticilerinin Değişen Rolü”, “Küresel Ekonomide Güncel Gelişmeler”, “Özel Sektör Gözüyle 2023 Kamu Bilişim Merkezleri ve Yöneticileri”, “Kamu Kurumları ile BT Stratejisi Oluşturmak”, "Hayat, Sanat ve Bilişim" ve "Kamu Bilişim Birimlerinin Analizi ve Öneriler" gibi güncel konu başlıkları, raporlar ve oturumlar aracılığıyla katılımcılara aktarıldı.

Etkinliğin sponsorluğunu üstlenen kurumlardan Software AG ise, bilişim sistemlerini ve farklı sektörleri temsil eden projeleri ortak bir platformda buluşturan bu etkinlikte, sektörde ilklere imza atan ürünleriyle yer aldı. Software AG Türkiye Başkan Yardımcısı Gökhan Arıksoy, “TBD gibi sektörde kritik bir role sahip sivil toplum kuruluşlarına verdiğimiz desteği sürdürmek istiyoruz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN