Bilişim Dünyası 12 MAYIS 2014 / 08:13

Kamudaki e-dönüşüm projelerine köprü olacağız

Ankara ofsini faaliyete geçiren Cardtek, çözümlerini kamu alanına taşıyor.

Cardtek Ankara Genel Müdürü Alpaslan Yalçın ve Üründen Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olcay Çat, inovatif çözümlerini Ankara’ya da taşıyacaklarını kaydetti. Cardtek Group altında yer alan ve Ankara’da bu sene faaliyete geçirilen Cardtek Ankara; kamu kurum ve kuruluşlarına, büyük kuruluşlara, belediye başkanlıklarına yönelik olarak ödeme sistemleri, mobil ödeme, e-dönüşüm ve ulaşım alanındaki ihtiyaçlarına cevap vemek, inovatif çözümler üretmek, danışmanlık hizmeti vermek amacını güdüyor. Alpaslan Yalçın ve Olcay Çat, Cardtek Group hakkında şunları paylaştı: “Cardtek Group şirketler topluluğu küresel iş ortaklarıyla Türkiye, ABD, Kanada, Azerbaycan, Polonya ve BAE’nin bulunduğu 6 farklı ülkeden dünyaya, Ar-Ge’ye verdiği değer ve ödeme sistemlerinde geliştirdiği yüksek teknolojili ürünlerle çözümler sunuyor. Cardtek Group’un ilk şirketi olan SmartSoft; 2001 yılında kuruldu. Başta yonga teknolojileri alanında yenilikçi ürünler geliştiren SmartSoft, 2006 yılı itibarıyla kartlı ödeme sistemleri alanında da faaliyet göstermeye başladı ve bu alandaki iddiasını Türkiye ve dünyada gerçekleştirdiği birçok ilk projeyle ispatladı. 2010 yılında MasterCard akreditasyonunu tamamlayarak dünyanın sayılı şirketleri arasına girdi. SmartSoft ürünleri küresel otoriteler tarafından onaylı ve uyumlu.”
Finans sektörü bilişim sektörü için de itici bir güç
Çat, finans sektöründe çok bilinen bir şirket olduklarını vurgulayarak “Ödeme sistemleri sektöründeki boşluğu doldurmaya, projelerde öncü olmaya çalışıyoruz. Sadece Türkiye’de değil dünya çapında da. Avrupa’da ilk üç sıradayız. Finans sektörü bilişim sektörü için de itici bir güç. ATM’ler, kiosklar, bankacılık hizmetlerinin sosyal hizmetlerle, devlet hizmetleriyle birleşerek platformlar haline geleceğini düşünüyorum. Biyometri de olgunlaşacak. Bankacılığın robotları olacak. Amaç; operasyonel maliyeti azaltmak. Teknoloji de buna yardımcı oluyor. Bu sektör çok hızlı; düşüncenin de önüne geçiyor. Mobile gidiyoruz; bununla ilgili de Phaymobile adında bir şirket kurduk. Yerel iş adamlarıyla ortak çalıştığımız şirketler de var. Yerel desteğe ihtiyacımız olan pazarlar olabiliyor; bu desteği de yanımıza alarak gitmeye çalışıyoruz. Hindistan’a yazılım ihracatı yapan belki de ilk Türk şirketiz. Sektöre yönlendirme de yapabiliyoruz. 360 derece çözüm sağlıyoruz ve 360 derece görebilme avantajımız var. Uluslararası çalışıyoruz. Hem küresel hem yerel olarak inovasyonlarla ve mevcut ürünlerimizle büyüyoruz” açıklamasını yaptı.

Ülkemiz için büyük projelere imza atmayı amaçlıyoruz
Radikal bir karar alarak 27 yıllık kamu tecrübesinin ardından Cardtek Ankara’da genel müdürlük yapmaya başlayan Alpaslan Yalçın, “Kamuda e-Dönüşümde; ödeme sistemleri, veri paylaşımı, verilerin işlenmesi konusunda ciddi atılımlar var. Projeler hayata geçirilmeye başlandı. Genel merkezi Ankara olan kuruluşlarla, İstanbul’dan destekli bir sinerji oluşturup ülkemiz için büyük projelere imza atmayı amaçlıyoruz. Kamudaki e-Dönüşüm ve ödeme sistemlerine yönelik projelerde köprü vazifesi göreceğiz. Cardtek Ankara’da toplamda 7 kişiyiz. Gelecek projelere göre insan kaynağı takviyesi olacaktır. Kamunun ödeme ile ilişkin yaptığı tüm işlemlerini, ödeme sistemleri üzerinden yapması gibi bir hedefimiz var. e-Dönüşümün merkezinde yer alan; e-Fatura, e-Defter gibi tüm bu sistemlerin kalbinde olmak istiyoruz. Elinizde para, kağıt olmayacak. Cardtek Ankara, bankacılık ve finans alanlarında da projeler geliştirerek grubun sinerjisine ortak olacak” şeklinde konuştu.
ETİKETLER : Sayı:971

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics