Bilişim Dünyası 28 OCAK 2014 / 12:27

Kapatma gerekçesi nedir?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Vagus.tv isimli sitenin kapatılmasının gerekçesi nedir?" diye sordu.

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, Tanrıkulu, Başbakan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

 

"Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) kararının işleme alınmasının talimatını kim vermiştir?

16 Ocak 2014 tarihinde Vagus.tv sitesine Türkiye'den erişimin durdurulması ile ilgili olarak mahkeme kararı bulunmakta mıdır?

Bulunmakta ise 2012/656 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) bu kararı neden daha önce işleme koymamıştır?

Vagus.tv sitesine erişimin yasaklanması kararının alınmasında sitenin yolsuzluk ile ilgili haberler yayınlamasının etkili olduğu iddiası doğru mudur?

17 Aralık'taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun haberlerini yaptıkları için kaç haber sitesi kapatılmıştır? Kapatılma gerekçeleri nedir?

17 Aralık'taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun haberlerini yaptıkları için kaç televizyon kanalına ceza verilmiştir?

17 Aralık'taki yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun haberlerini yaptıkları için kaç gazeteci ve yazar işten çıkarılmıştır?"
ETİKETLER : Vagus.tv

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN