Bilişim Dünyası 27 OCAK 2014 / 14:00

Kapsamlı SAM danışmanlığı BBS’den

Bilgi Birikim Sistemleri ile Fenerbahçe Spor Kulübü arasında gerçekleştirilen SAM Danışmanlık hizmeti tamamlandı. Lisans yönetimi konusunda yaşadığı sorunlara çözüm arayan Fenerbahçe Spor Kulübü, bu hizmet için Microsoft’un Gold SAM İş Ortağı BBS’yi seçti.

Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği ve bağlı 8 şirkette kapsamlı bir SAM çalışması gerçekleştirildi. BBS ile gerçekleşen süreçten bahseden Fenerbahçe Spor Kulübü lisans yönetimini sağlayan Bilgi İşlem Müdürü Fatih Yıldırım şu bilgileri verdi:

“SAM danışmanlık hizmetinden faydalanmadan önce, yönetimi zor olan dağınık bir lisans yapımız vardı. Kulübümüz dahilinde hangi lisansın nereye ait olduğu bilinmiyordu ve bazı versiyonlarda fazla lisansa sahip olmamıza rağmen yönetimini sağlayamıyorduk. Bu durum da kulübün bilgi işlem bütçesine olumsuz yansıyordu. Sahip olduğumuz Microsoft lisanslarının versiyon farklılıkları ve uzak lokasyonlardaki lisansların ve kutuların toplanması SAM danışmanlığı öncesinde karmaşık bir hal almıştı. Önceden alınmış lisansların farklı firmalar adına gözükmesi de lisans yönetimini zorlaştırıyordu. SAM Danışmanlığıyla, tek merkezden lisans yönetimi ve Fenerium şubeleri de dahil olmak üzere açık (open) lisansa geçiş sağlandı. BBS gerek danışmanlık hizmeti ve envanterin toplanmasında gerekse lisanslama aşamasında katkı sağladı.”

BBS Microsoft Lisanslama Uzmanı Sedef Kaya ise, ’’SAM ile birlikte, Fenerbahçe Spor Kulübü’nde lisans yönetimine yeni prosedürler eklendi. Sunucular tarafında yeni kurulumlar yapıldı. Yeni alınan sunucu lisansları ile sanallaştırmaya geçildi. Sanallaştırma için gerekli olan yazılım ve lisansların temini ile yeni donanımların alınması sağlandı’’ dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN