Bilişim Dünyası 28 MAYIS 2011 / 00:23

Karaman’da ÇSG İletişim Merkezi açıldı

Turkcell Global Bilgi’nin Karaman’da kurduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi’nin (ÇSG) resmi açılışı geçtiğimiz hafta  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof.Dr. Ömer Dinçer’in katılımıyla yapıldı. ALO 170 hattı üzerinden vatandaşların 7 gün 24 saat ulaşabildiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi, çalışma hayatı ve sosyal güvenlik alanında soru, öneri, eleştiri, ihbar, şikayet, başvuru ve talepleri çözüme kavuşturuyor.
Günde ortalama 6 bin 500 çağrının cevaplandığı merkezde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı (ÇSGB), Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile ilgili hizmetler veriliyor. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Bahadır Pekkan yaptığı açıklamada; 50 çalışanla hizmete giren merkezde bugün 100 kişiye istihdam yarattıklarını belirtti.
Turkcell Global Bilgi’nin topluma değer katma vizyonuyla, engelli istihdamına büyük önem verdiğini ve bu kapsamda Karaman ÇSG İletişim Merkezi’nde engelli vatandaşlara öncelik tanındığına dikkat çeken Pekkan, engelli çalışanların tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak engelli dostu bir bina olarak inşa edilen ÇSG İletişim Merkezi çalışanlarının da yüzde 50’sinin engellilerden oluştuğunu vurguladı.

Farklı konularda danışma noktası
Alo 170 hattı vatandaşlara; evrak takibi, özürlü aylığı, emekliliğe hak kazanma, prim borçları, kayıt dışı istihdam, iş başvurusu, 4857 sayı kanun, kesintiler, hizmet dökümü ve
yabancıların çalışma izinleri gibi konularda bilgi veriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmetlerine ilişkin bir çok ekran, “kamu.turkiye.gov.tr” üzerinden ÇSG İletişim Merkezi altyapısıyla bütünleşik çalışıyor.
ALO 170 hattını arayan vatandaşlara; doğrudan hizmet dökümü, hizmet bilgisi, emekli aylığı bilgisi, emekliği aylığı kesintisi gibi birçok bilgi anında aktarılabiliyor.
Toplam 750 metrekarelik kapalı alanda yüzde 48’i kadın olmak üzere 100 kişilik kadro ile hizmet veren merkezde çalışanların yüzde 58’i de lise mezunlarından oluşuyor.
ETİKETLER : Sayı:823

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics