Bilişim Dünyası 14 MAYIS 2011 / 01:40

Karel güvenlik sistemleri pazarına giriyor

PBX üreticisi Karel, ‘Görüntülü Güvenlik ve İletişim Sistemleri’ pazarında da yer alacağını duyurdu.
İletişim teknolojisi ürünleriyle hizmet veren Karel, ‘Görüntülü Güvenlik ve İletişim Sistemleri’ni ürün gamına kattı. Karel’in Türkiye’de kendi markasıyla pazara sunacağı ürünlerin tanıtımında Karel Görüntülü İletişim ve Güvenlik Sistemleri Direktörü Dr. Bilgay Akhan’ın yanı sıra ürün tasarımı, ürünlerin pazara sunulması gibi konularda birlikte çalışılan CalSys Inc. CEO’su James W. Liu ve 360 Vision Technology İş Geliştirme Direktörü Mark Rees de katıldı. Karel Görüntülü İletişim ve Güvenlik Sistemleri Direktörü Dr. Bilgay Akhan, şunları söyledi:
“PBX alanında edindiğimiz tecrübe ve birikimlerimizden yola çıkarak bu yeni alanda da öncü olmayı hedefliyoruz. Ürün gamımızda HDcctv (High-Definition Kapalı Devre Kamera Sistemleri) kameralar ile gece görüşü bulunan ve 360 derece görüntü sağlayan robot kamera gibi yüksek teknolojili ürünler yer alıyor. Analog kameralardan 6 kat daha iyi görüntü kalitesine sahip HDcctv güvenlik kameralarının geliştirilmesi aşamasında CalSys şirketi ile birlikte çalıştık. ”

200 metreye kadar renkli gece görüşü
Robot kameranın koruma sınıfı testlerinden başarıyla geçtiğini söyleyen Bilgay Akhan şöyle devam etti:
“Robot kamera, gece beyaz ışıkla 200 metreye kadar, kızıl ötesiyle ise 100 metreye kadar görüntü sunuyor. Sessiz dönüş özelliği bulunan ürün hem çevreye zarar vermiyor, hem de gizli kullanım sağlıyor.”
ETİKETLER : Sayı:821

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics