Bilişim Dünyası 18 AĞUSTOS 2014 / 09:42

Kariyer programında ikinci dönem de bitti

TTNET’in ‘netgelecek Kariyer Programı’nın ikinci dönemi tamamlandı. 2 bini aşkın başvuru alan ve 30 öğrencinin TTNET’te istedikleri birimlerde yarı zamanlı olarak çalışmaya başladığı programda şirket içi değerlendirmeler ve öğrencilerin ekip olarak hazırladığı projeler ele alındı. En yüksek başarıyı gösteren 14 aday ise TTNET’in pazarlama, teknoloji ve İK departmanlarında işbaşı yaptı.
4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin 3. ve 4. sınıfları ile yüksek lisans öğrencilerine yönelik ‘netgelecek Kariyer Programı’na, bu sene İstanbul ve Ankara’dan 2 bini aşkın öğrenci başvurdu. Değerlendirme aşamalarını tamamlayan 30 öğrenci programa katılmaya hak kazandı. TTNET Yönetim Destek Kıdemli Direktörü Hasan Kaya, “Üniversiteli gençlerin iş hayatına daha iyi hazırlanmalarını amaçlayan ‘netgelecek Kariyer Programı’nın sadece şirketimize değil, iş dünyasına da fayda sağlayacağını ve örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

Süreç sonunda yurtdışı fırsatı

Ocak 2014’ten itibaren TTNET’te istedikleri birimlerde yarı zamanlı olarak çalışmaya başlayan 30 başarılı öğrenci, programda görev alan TTNET yöneticileri tarafından gelişim takip programları ile desteklendi. Ardından yapılan şirket içi değerlendirmeler ve öğrencilerin ekip olarak hazırladığı projelerin sonucunda en başarılı bulunan 7 aday ‘Yönetici Adayı’ (MT), 7 aday da ‘Uzman Yardımcısı’ olarak TTNET ekibine katıldı. Öte yandan TTNET, proje çalışmaları ve performansı açısından başarılı olan MT’leri Türk Telekom Grubu şirketlerinden TT International’a göndermeyi de planlıyor.

 

 

 
ETİKETLER : TTNet

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics