Bilişim Dünyası 04 KASIM 2015 / 11:30

Karma gerçeklik ve 3D yazıcılar odağında yenilikler

Görüntüleme ve baskı sistemleri şirketi Canon, Paris’te düzenlenen Canon EXPO 2015 fuarında B2B alanında son ürünlerini ve geleceğin teknolojilerini sergiledi. Canon ilk kez 3D baskı sektörüne adım attı. Fuarda B2B stratejisiyle 3D baskı, grafik sanatları ve ağ kameraları gibi hedef büyüme alanlarıyla ilgili bir bakış açısı sunan Canon, ayrıca Karma Gerçeklik Çözümü (MREAL) gerçek dünya ortamıyla bilgisayar tarafından üretilen sanal görüntüleri birleştirdi. Canon, paketleme, kitap basımı, tekstil, dekor ve doğrudan posta gibi sayısız pazarda gün geçtikçe yaygınlaşan baskı uygulamalarına odaklanıyor ve bu pazarlarda ortaya çıkan gereksinimleri karşılamak üzere Canon Infinistream, ImageStream 3500 ve 2400, ColorWave 910 ve VarioPrint i300 gibi özel çözümler geliştiriyor. Fuarda sergilenen diğer çözümler arasında şunlar yer alıyor:

3D baskı: Canon, ortağı olan 3D Systems ile 3D pazarına adım atıyor. EXPO’da Canon’un müşterilerini veri, görsel yakalama ve çıktı arasında akıllı işbirlikleri sunan yenilikçi çözümler bularak nasıl desteklediğini gösteren iki 3D yazıcısı sergileniyor.
 
Karma Gerçeklik: Canon’un Karma Gerçeklik Çözümü (MREAL) gerçek dünya ortamlarıyla bilgisayar tarafından üretilen sanal görüntüleri (CGI) birleştiriyor. Canon’un, imalat sektöründeki temel zorlukları çözmek için tasarladığı Karma Gerçeklik Teknolojisi, Japonya’da piyasaya sürülmesinden bu yana, ürün prototipi imalatı için kullanılıyor.  

Canon imagePRESS C10000VP:  Canon EXPO’da EMEA’da lanse edilen, dakikada 100 sayfa baskı alabilen Canon’un ilk dijital renkli baskı motoru imagePRESS C10000VP sergileniyor. Bu cihaz; iş üretim hacmini iyileştiren, güvenilir renk tutarlılığını ve daha doğru kayıt kontrolünü garantileyen, esnek medya kullanımı ve sonlandırması sunan teknolojik yenilikleriyle görüntü kalitesinde ve üretkenlikte yeni standartlar belirliyor.
ColorWave 910: Yeni piyasaya sunulan Océ ColorWave 910, saatte 1000 m²  ham baskı hızıyla pazardaki en hızlı dijital geniş formatlı renkli yazıcı olma özelliğini taşıyor. Bu yeni nesil ‘tek geçişli inkjet’ ürün, verimli CAD/GIS ve poster baskısına imkan tanıyan bir tanesi çevrimiçi katlayıcı diğeri Océ çift tepsili yüksek kapasiteli istifleyici olmak üzere iki ayrı tamamen entegre sonlandırıcı seçeneği sunuyor.  Canon’un ColorWave 910’u da Canon EXPO’da PSP senaryosunda gösteriliyor.
PRISMAdirect – geliştirilmiş iş akışı yönetim sistemi: PRISMAdirect, kurum içi baskı işletmelerinin üretim akışlarının tamamını düzenleyebilecekleri, tekli ve ölçeklenme kapasitesi oldukça yüksek olan bir yönetim çözümü.
 
 
ETİKETLER : Canon

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics