Bilişim Dünyası 11 HAZİRAN 2011 / 00:11

Kaspersky Lab 2012 yılına şimdiden girdi

Yeni nesil tehditlere karşı teknolojiler geliştiren Rus güvenlik şirketi, Hybrid Protection’ın parçası olan yeni ürün ailesini tanıttı.
Kaspersky Lab, Kaspersky Anti-Virus 2012 (KAV) ve Kaspersky Internet Security (KIS) 2012 ürünlerinin tanıtımı yapmak ve şirketin geçtiğimiz yıllardaki hızlı büyümesini, güvenlik konusundaki yeni teknolojileri ve güncel tehditleri değerlendirmek üzere Moskova’da bir basın toplantısı düzenledi. EEMEA (Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinden çok sayıda yöneticinin katıldığı toplantıda yapılan sunumlarda en güncel tehditler ve bunlara karşı geliştirilen yeni teknolojiler detaylı bir şekilde aktarıldı. Ardından da KAV / KIS 2012 ürünleri geliştirilmiş özellikleri ve yeni eklenen teknolojileriyle tanıtıldı.
Toplantıda, şirketin bulut tabanlı güvenlik konusundaki yeni yaklaşımı Hybrid Protection (Karma Koruma) ön plana çıkan başlıklardan oldu. Kaspersky Security Network’ün ve bilgisayar üzerine kurulu güvenlik yazılımının senkronize çalışarak yüksek performans getiren bu koruma sistemi, dünyadaki çok sayıda kullanıcıdan alınan tehdit ve ihbarın anında veriye dönüştürülerek önlem alınabilmesini sağlıyor. Bu teknolojinin en önemli avantajları; kullanıcı bilgisayarında fazla veri bulundurmaya ihtiyaç kalmaması ve tehditleri çok fazla kaynaktan saptamaya olanak vermesi olarak açıklandı.
Ayrıca KIS 2012’nin tanıtımında sosyal ağ güvenliği ve ebeveyn kontrolü konusundaki iyileştirmelerin de üzerinde duruldu. Yeni üründe, bilgisayarda ‘yönetici’ pozisyonunda olan ebeveyn, çocuğunun bilgisayar başındaki her hareketini izleyebiliyor.
Siber suçun maliyeti çok yüksek
Kaspersky Küresel Araştırma ve Analiz Takımı’ndan David Emm, internet tehditlerinin getirdiği maddi zararlar ve değişen yöntemler konusunda bir sunum yaptı. Sunumda ilginç rakamlar paylaşan Emm, İngiltere’de siber suçun her yıl toplam 27 milyar pound zarara neden olduğunu vurguladı. Bilgilere göre bu zararın büyük bölümü iş dünyasını vururken vatandaşın sırtına binen yük 3.1 milyar pound olarak ifade ediliyor.

Garry KondakovKaspersky Lab hızla büyüyor

EEMEA bölgesinde satışlarının yüzde 55’ini son kullanıcı tarafında gerçekleştiren Kaspersky Lab, IDC sonuçlarına göre 2008 yılında 4,2 olan pazar payını 2010 yılında yüzde 7,8’e kadar yükseltti. Bu yükselişte gelişmekte olan pazarların payının büyük olduğunu belirten Kaspersky Lab Gelişen Pazarlar Başkan Yardımcısı Garry Kondakov, bir süre önce küresel anlamda gerçekleştirdikleri yapısal değişiklikler sonucunda Türkiye ofisinin Ortadoğu ofisine bağlanmasını, ‘yönetimi daha verimli hale getirmek ve kaynakları daha mantıklı kullanmak adına yapılan bir değişiklik’ olarak yorumladı. Kondakov, “Uzun vadeli iş ortakları arayışı içinde olduklarını ve dağıtım kanalını güçlendirmek istediklerini vurguladı ve bu konudaki çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti.
ETİKETLER : Sayı:825

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics