Bilişim Dünyası 23 ARALIK 2015 / 12:25

KEP'ler Outlook üzerinden de kontrol edilebilecek

Microsoft ve Türkiye Noterler Birliği Vakfı şirketi TNB KEP işbirliği ile hayata geçirilen “KEP 365” ile kayıtlı elektronik postalar artık Microsoft Outlook üzerinden kolayca kontrol edilebiliyor. Adalet Bakanlığı’nın elektronik tebligat uygulamasına geçmesiyle yaygınlaşan KEP hizmeti, KEP 365 ile Microsoft Outlook üzerinden, daha büyük ölçekteki kurumlar için ise KEP’lerini güvenli şekilde şirket içindeki ilgili çalışanlara yönlendirebilecekleri SharePoint Online üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde sunulabiliyor.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan TNB KEP Genel Müdürü Duygu Yantaç, “TNB KEP ve Microsoft işbirliğiyle hayata geçirilen KEP 365 ile yasal zorunluluğunuzu yerine getirirken Microsoft Outlook üzerinden KEP iletilerinize daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz” dedi.

Her ölçekte şirket için tasarruf
Microsoft ve TNB KEP iş ortaklığı kapsamında Office 365 kullanıcılarına her iki kurumun iş ortağı olan Ceviz Bilgi Teknolojileri’nin geliştirdiği KEP 365 uygulamasını ücretsiz sunarak, hem kurumsal e-postalarını hem de hukuki yazışmalarını elektronik ortamda aynı ara yüzde yönetebilmelerini sağladıklarını belirten Microsoft Office 365’ten sorumlu Ürün Müdürü Berfin Gökoğlu, bunun büyük bir tasarruf olduğunu vurguladı.
Dünyada yaygın olarak kullanılan Kayıtlı E-Posta (KEP) sistemi, ülkemizde, 1 Temmuz 2012 tarihli yeni Türk Ticaret Kanunu ile yürürlüğe girdi. Anonim, limited ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler için zorunlu hale getirilen Kayıtlı E-Posta (KEP), yasal olarak geçerli elektronik yazışma ve bildirim olarak tanımlanıyor.

KEP ile Neler Yapılabilir?
-  Elektronik tebligat alabilir,
- İlişki içinde olunan bir kişi veya kuruluşa, e-posta yolu ile güvenli ve zaman damgalı yasal bildirimde bulunulabilir,
- Gönderilen e-postanın ne zaman, kim tarafından, kime yollandığı, gönderilen kişinin posta kutusuna hangi tarih ve saatte ulaştığı, alıcı tarafından ne zaman okunduğu belgelenebilir,
- KEP ile gönderilen önemli bir e-posta, gönderilen kişi veya kuruluş tarafından almadık, bize ulaşmadı, bilgimiz yok gibi gerekçelerle inkar edilemez,
- KEP ile yapılan bildirim yasal bir bildirim haline gelir, uyuşmazlık durumlarında da hukuki bir delile dönüşür.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN