Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2013 / 11:12

KEP'te sıra medyada

KEP hesabı olmayan medya kuruluşları tebligat alamayacak.

RTÜK’ün yeni uygulaması, son zamanlarda pek çok kurumun dahil olduğu e-Dönüşüm sürecine medya kurumlarını da dahil ediyor. Artık tüm medya hizmet sağlayıcı kuruluşlara Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hesapları edinme zorunluluğu getiriliyor.

E-Tebligatta sıra medyada 
TÜRKKEP, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), tüm medya hizmet sağlayıcı kuruluşların Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adresi alarak 19 Ocak 2014 tarihine kadar bu adreslerini RTÜK Üst Kurulu’na bildirmesine ilişkin yayınladığı duyuru ile medya kurumlarına verdiği hizmetleri hızlandırdı. RTÜK gibi birçok kurum, tebligatlarını KEP ile yapmaya hazırlanıyor. KEP adresi edinmenin zorunluluğu dolayısıyla, gerekli işlemleri gerçekleştirmeyen kurumlar yakın bir gelecekte tebligat alamayacak, dolayısıyla bunun tüm sorumluluğuyla karşı karşıya kalacak. Hem kullanımının kolaylığı hem de ekonomikliği ve hızı dolayısıyla büyük avantajlar getiren KEP uygulaması, kurumların tüm süreçlerine düzen ve tasarruf getiriyor.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN