Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 15:06

Kesilen konuşma bedeli ve dakikalar iade edilecek

Son beş yılda kapsama altyapısını yaklaşık 4 katına çıkaran ve kapsama kalitesine güvenen Vodafone, kesilen konuşma bedelini ya da dakikalarını kullanıcılarına iade edecek.
Vodafone Türkiye, Tuzla’daki Network Operasyon Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın gezisi ile Akıllı Kapsama Teknolojisi’ni tanıttı. Vodafone, kapsama kalitesine duyduğu güvenin bir yansıması olarak iki Vodafone’lu konuşurken şebeke problemlerinden dolayı konuşmanın kesilmesi durumunda, o konuşmanın bedelini kullanıcıya iade ediyor ve aboneyi kısa mesajla bilgilendiriyor. Faturalı abonelere dakikalarının, faturasız abonelere ise TL’lerinin iade edildiği kampanya ile Vodafone Türkiye, Türkiye’de ve Vodafone Grubu içinde  bir ilke imza atmış olacak.

Son 5 yılda 4 milyar TL’yi aşkın toplam yatırım
Türkiye’de faaliyete geçtiği 2006 senesinden bu yana 4 milyar TL’yi aşkın teknoloji yatırımı yapan Vodafone, baz istasyonlarının sayısını da 5.200’den yaklaşık 22 bine çıkardı. Şirket, 30 Eylül 2011 itibariyle Türkiye nüfusunun yüzde 98,86’sını kapsıyor.
Kampanyanın tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Vodafone Türkiye Bireysel Müşterilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, “Vodafone aboneleri, bu kampanyadan Vodafone Cep Merkezlerine gitmeden, cep telefonları üzerinden KAPSAMA yazıp 7000’e ücretsiz SMS atarak kampanyaya katılabiliyorlar. Tamamen mobil olarak tasarlanmış olan sistemde, konuşmanın kesilmesi halinde, sistem bunu otomatik olarak tespit ediyor ve bedel/dakika iade bilgisi aboneye SMS ile gönderiliyor. Aboneler kendilerine iade edilen dakikaları / TL’leri 24 saat içerisinde kullanabiliyorlar” dedi.

250 kişi çalışıyor, dış aydınlatması güneş enerjisiyle

Vodafone Network Operasyon Merkezi, tüm Türkiye’deki Vodafone şebekelerinin gözlem ve denetiminin sağlandığı, arızalara anında müdahale edilerek, müşteri sorunlarının tespit edilip çözümlendiği bir teknoloji merkezi. Dış aydınlatması güneş enerjisi teknolojisi ile yapılan bina, yüksek tasarım kriterleri ile ön plana çıkıyor. Enerji tasarrufu sağlanabilmesi için cephe ve çatısında izolasyona önem verilen Vodafone Network Operasyon Merkezi’nde çevreye duyarlı argonite gazı ile yangın söndürme sistemi bulunuyor. Enerji altyapısı yüzde 100 yedekli olan bina, İstanbul’da oluşabilecek herhangi bir felaket anında Vodafone kapsamasını tüm şehirde kaybetmemek ve iş devamlılığını sağlayabilmek adına Ankara’da bulunan ikincil bir yönetim merkezi ile destekleniyor.
ETİKETLER : Sayı:843