Bilişim Dünyası 09 MAYIS 2016 / 09:29

Kimlik hırsızlığına karşı SSL

SSL (Secure Sockets Layer) sağlayıcısı E-Tuğra EBG Yönetim Kurulu Başkanı N. Hüseyin Kuran, “Kimlik avcılarının hedefi olmamak için ziyaret ettiğiniz web sitesinin SSL güvenlik sertifikasının bulunup bulunmadığına dikkat edin” uyarısını yaptı. Hüseyin Kuran’ın belirttiği gibi, elektronik ortamda ticaret yapan bireyler, şirketler ve bu ortamda kamuya hizmet sunan kurumlar, web sitesi ziyaretçilerinin kişisel bilgilerinin güvenliğini sağlamak zorunda. Kuran, şu bilgileri verdi:
“Ziyaret ettiğiniz sitenin SSL güvenlik sertifikasının olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.  Web tarayıcısının adres alanında yer alan asma kilit işareti veya yeşil renkte adres çubuğu, sitenin SSL güvenlik sertifikası ile korunduğunu gösterir. Kilit işaretine veya yeşil çubuğa çift tıklandığında, SSL sertifikasının hangi Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı’dan (ESHS) alındığı ve sertifika geçerlilik süresi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. SSL, gönderilen bilginin doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi de gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Yeşil adres çubuğu teknolojisi, kimlik hırsızlığına yönelik birçok saldırıyı önleyerek kurumların operasyon maliyeti giderini düşürüyor.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN