Bilişim Dünyası 22 OCAK 2015 / 16:03

Kimlik hırsızlığına karşı yerli çözüm

E-Tuğra EBG yerli güvenlik sertifikası “E-Tuğra SSL” ile, internet ortamında kredi kartı numarası, hesap bilgileri, parola ve diğer kişisel bilgilerin güvenliğini tehdit eden phishing (oltalama) ve diğer kimlik hırsızlığı saldırılarına karşı etkili bir çözüm getirdi. E-Tuğra SSL güvenlik sertifikası 2048 bit anahtar uzunluğu ile şifreleme yaparak kişisel bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesini engelliyor.

E-Tuğra EBG Yönetim Kurulu Başkanı N. Hüseyin Kuran, şu detayları paylaştı:

“Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemli. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar var. E-Tuğra SSL, 2048 bit anahtar uzunluğu ile şifreleme yapan bir güvenlik sertifikası. Kurumların e-güvenlik ihtiyacına yanıt verecek Standart, Premium, Premium MultiDomain, Premium WildCard ve EV olmak üzere 5 farklı SSL teknolojisi ürettik. En üst seviye güven ürünümüz olan E-Tuğra EV SSL Sertifikası yeşil adres çubuğu özelliği ile diğer SSL sertifikalarından ayrışıyor. EV SSL, genişletilmiş onaylama anlamına geliyor. Phishing ve benzeri kimlik hırsızlığı gibi tehditlere karşı etkin güvenlik sağlıyor. Yeşil adres çubuğu teknolojisi, kimlik hırsızlığına yönelik birçok saldırıyı önleyerek kurumların operasyon maliyeti gideririni de düşürüyor.”

SSL güvenlik sertifikası, gönderilen bilginin sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlıyor. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifreleniyor ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebiliyor. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunuyor. Web tarayıcısının adres alanında yer alan asma kilit işareti veya yeşil renkte adres çubuğu, sitenin bir SSL güvenlik sertifikası ile korunduğunu gösteriyor. Kilit işaretine veya yeşil çubuğa çift tıklanıldığında SSL sertifikasının hangi Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı (ESHS)’dan alındığı ve sertifika geçerlilik süresi gibi bilgilere ulaşılabiliyor.

 

 
ETİKETLER : E-Tuğra EBG

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics