Bilişim Dünyası 15 OCAK 2017 / 11:05

Kız öğrencilere burs Huawei’den geliyor

Huawei, 1967 yılından bu yana eğitime destek veren Türk Eğitim Vakfı (TEV) işbirliğiyle; teknolojiye daha çok kadın eli değmesi adına üniversitelerin elektrik ve elektronik, bilgisayar, elektronik haberleşme bölümlerinde öğrenim gören kız öğrencilere “Huawei Teknoloji Bursu” vermeye başladı. Bursla ilgili detayların 6 Ocak’ta düzenlenen toplantıda ele alındığı buluşmaya TEV Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir, Huawei Orta Asya ve Kafkasya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco Xu ve Huawei Türkiye Kurumsal Pazarlama İletişimi Direktörü Mine Zaim katıldı.
Teknoloji alanında çalışan kadın sayısının artırılmasını amaçlayan Huawei, bu amaçla elektrik ve elektronik bilgisayar, elektronik haberleşme bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere burs verecek. 2017 yılında Türkiye’deki 15’inci yılını kutlayacak olan Huawei Türkiye’nin öğrencileri destekleme hedefine işaret eden Huawei Orta Asya ve Kafkasya Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco Xu, “Bilgi ve iletişim teknolojileri önümüzdeki yıllarda Türk halkının hayatını, ülkede endüstri ve ekonomiyi değiştirecek. Biz de bilgi ve iletişim teknolojileri alanında öğrencilerin kariyer gelişimlerine katkı sağlamak için buradayız. Orta ve uzun vadede daha fazla kız öğrenciye ulaşarak bursiyer sayılarını artırmayı planlıyoruz” dedi. Huawei Türkiye Pazarlama İletişimi Direktörü Mine Zaim de "Öğrencilerin yeteneklerini sadece maddi imkânlarla değil, insan kaynakları ve eğitim alanlarımızla yapılacak işbirliğiyle sağlanacak ek avantajlarla zenginleştirmeyi hedefliyoruz. Umarız işbirliğimizi yaygınlaştırıp uzun vadeye yayabiliriz” beklentisini dile getirdi. TEV Genel Müdür Yardımcısı Şenol Özdemir ise konuşmasında şu bilgileri paylaştı:
“Türk Eğitim Vakfı olarak yarım asırdır başarılı gençlerimize eğitim yolculuklarında destek veriyoruz. Kız öğrencilere destek için oluşturulan Huawei Teknoloji Bursu, özellikle toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda giderek artan farkındalığa önemli katkı yapacak. Bu projenin önümüzdeki yıllarda yine Huawei işbirliğiyle genişletilerek, daha fazla sayıda kız öğrenciye ulaşmasını umut ediyoruz. Bu proje; teknoloji ve bilişim sektöründeki diğer firmalar için de önemli bir örnek teşkil edecek.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics