Bilişim Dünyası 30 NİSAN 2013 / 17:33

KKTC BTK Başkanı’ndan E-İmza ziyareti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Cüneyt Çerkez, e-imza’nın Türkiye’deki 10. yılı doğrultusunda E-GÜVEN’in davetlisi olarak İstanbul’a geldi.

E-imza’nın Türkiye’de kullanılmaya başlanmasının 10. yılı doğrultusunda çeşitli etkinlikler düzenleyen E-GÜVEN, Türkiye’nin ilk e-imzası’na hayat veren ekipte yer alanlan KKTC Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu Başkanı Cüneyt Çerkez’i, İstanbul’da ağırladı. E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun evsahipliğinde gerçekleşen buluşmada önce, E-GÜVEN üst düzey yöneticileri tarafından Kıbrıs BTK Başkanı Cüneyt Çerkez ve diğer davetlilere e-imza, bilgi güvenliği teknolojileri başta olmak üzere detaylı sunumlar yapıldı.

Etkinlikte kısa bir açıklama yapan Cüneyt Çerkez; “Türkiye hem özel sektörü hem de kamu kurumlarıyla teknolojiye çok önem veren ve uzun süredir yatırım yapan bir ülke. Geriye dönüp  10 yıl öncesine baktığımızda dahi yaptığımız bu iş bile verilen önemi çok net biçimde açıklıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu olarak da bilişim teknolojileri odağında dünyadaki gelişmeleri ve özellikle de Türkiye’deki teknolojileri, yenilikleri yakından takip ediyoruz. Türkiye’nin bilişim alanında hem kamu hem de özel sektör temsilcileri tarafından önemli başarılara imza atılan projelerini de gururla izlemeyi sürdürüyoruz. Kıbrıs’a da bu alanda dikkat çeken yatırımlar yapıyor ve halkımıza iyi hizmetler üretilmesi noktasında da büyük çaba sarfediyoruz.” dedi.

E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun ise yaptığı konuşmada, KKTC BTK Başkanı ve kurum temsilcilerinden oluşan ekibi özel bir gündemle ağırlamak ve bilgi paylaşımında bulunmaktan mutlu olduklarını belirtti. Can Orhun, e-imza’nın Türkiye’ye sunulmasında önemli katkıları olan Cüneyt Çerkez’in geçmişte olduğu gibi şu an görev yaptığı Kıbrıs’ta da değerli çalışmalar ortaya koyduğunu da vurgulayarak kendisine teşekkür etti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics