Bilişim Dünyası 10 HAZİRAN 2016 / 15:01

KOBİ’ler, .istanbul ve .ist ile daha görünür olabilir

10 Mayıs 2016 tarihinde herkesin kullanımına açılan ve bugüne kadar BBC ve Bloomberg gibi global bilinirliğe sahip basın kuruluşlarının yanı sıra Facebook, Instagram, Google ve Twitter gibi sosyal medya platformları; Apple, Türk Hava Yolları, GAP, Amazon ve BMW gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren global markalar tarafından da kaydettirilen “.istanbul” ve “.ist” alan adları dijital dünyada yerini almaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin alt kuruluşlarından Medya A.Ş.’nin Genel Müdürü Bekir Kaplan’ın paylaştığı bilgilere göre ilk gün 10 bin kayıt alınırken, “.istanbul” ve “.ist” alan adı kayıtları şu sıralarda 20 bine ulaşmış durumda.

 

GoDaddy’nin geçtiğimiz yıl Redshift Research’le birlikte gerçekleştirdiği Çok Küçük İşletmeler Anketi sonuçlarına göre Türkiye’deki çok küçük işletmelerinin yarısının çevrimiçi varlığı bulunmuyor. Aynı anketin sonuçları Türkiye’deki çok küçük işletmelerin bir web sitesi ile yerel bölgelerinde daha görünür olacaklarına ve göze çarpacaklarına inandıklarını gösteriyor. Stefano Maruzzi, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Türkiye’deki çok küçük işletmelerin yüzde 48’i, yerel müşteri tabanlarının genişlemesini bekliyor. Bu doğrultuda dijital bir varlıklarının olmasının öneminin farkındalar. .istanbul ve .ist alan adları, şehirde faaliyet gösteren küçük işletmelerin daha görünür olmalarına yardımcı olabilir. Diğer pek çok şehir gibi İstanbul da giderek daha fazla dijitalleşen bir şehir ve işletmelerin oyunda kalmak için dijital trendleri yakalaması gerekiyor. Bunun ilk adımı da dijital varlıklarını oluşturmaları.”

 

Alan adlarının yanı sıra en geniş hosting ürün grubuna da sahip olan GoDaddy, Türkiye’de faaliyet gösteren şirketlerin web sitelerini kolaylıkla oluşturmalarına yardımcı oluyor. GoDaddy Müşteri Hizmetleri, her gün saat 09.00 – 19.00 arasında Türkçe hizmet veriyor ve alan adlarının alınmasından hosting paketlerinin aktifleştirilmesine ve web sitesi için tema seçilmesine kadar pek çok konuda destek sağlıyor. GoDaddy, alan adı ve hosting’e ek olarak Web Sitesi Mimari ve Wordpress çözümleriyle de teknik bilgiye sahip olmayan KOBİ’lerin kolaylıkla web sitesi oluşturmalarını sağlıyor.
ETİKETLER : KOBİ İBB GoDaddy

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics