Bilişim Dünyası 06 TEMMUZ 2015 / 06:37

KOBİ’leri internete taşıyacaklar

Microsoft ve GoDaddy, KOBİ'lerin teknolojik dönüşümünü kolaylaştırmak ve rekabet gücünü bilişimle kalkındırmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

Dünyanın lider internet alan adı servis sağlayıcılarından GoDaddy, Türkiye’nin teknoloji tüketen bir toplumdan, teknoloji üreten ve ihraç eden bir topluma geçişinde kritik öneme sahip olan KOBİ’lere bilişim alanında çözüm ortağı olma hedefiyle Microsoft Türkiye ile stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. İşbirliği kapsamında, KOBİ’ler, e-posta, kurumsal web sitesi, alan adı, Word ve Excel dosyalarını internet üzerinden düzenleme, dosya saklama ve paylaşımı gibi içeriğe sahip Microsoft’un Office 365 servisinden yararlanarak, yıllık satın alımlarda ilk yıl için ayda 2.99 TL’ye işlerini internette kolayca yönetebilecekler. GoDaddy müşterisi KOBİ’ler Microsoft’un bulut teknolojisi Office 365 ile her an her yerden işlerini takip edecek, kendi internet siteleri üzerinden rekabette küresel pazarlara açılacaklar.

Türkiye’deki girişimlerin %99’u KOBİ’ler

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, dünyada 125 milyon, Türkiye’de ise toplam girişim sayısının yüzde 99’unu KOBİ’lerin oluşturduğunu dile getirerek Boston Consulting Group’un (BCG) araştırmasından çarpıcı veriler paylaştı. Araştırmaya göre Türkiye’deki KOBİ’lerin yüzde 10 daha fazla teknoloji kullandıklarında 15 milyar dolar daha fazla gelir elde edip 360 bin kişilik ilave istihdam sağlayacaklarına dikkat çeken Özmen, sözlerine şöyle devam etti:

“KOBİ’lerin rekabet avantajı elde ederek verimlilik ve karlılıklarını artırmaları konusunda yenilikçi teknolojiler önemli bir yer tutuyor. Biz de Microsoft olarak üzerimize düşeni yapıyor ve KOBİ’lerin teknolojiye daha fazla dâhil olmaları için stratejik işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. Microsoft’un en hızlı büyüyen bulut platformlarından Office 365’in, bugün dünyanın lider domain sağlayıcılarından GoDaddy ile ortak bir platformda buluştuk.  GoDaddy’nin KOBİ’lere yönelik mevcut hizmetlerine entegrasyonu buna en iyi örnektir”

KOBİ’lere yıllık satın alımlarda ilk yıl için ayda sadece 2.99 TL’ye Office 365 paketi

GoDaddy’nin yeni teklifi Türkiye’deki küçük işletmelerin hızlı ve kolay bir biçimde, iki dünya lideri şirketin hizmetlerini kullanarak bütüncül bir web varlığı oluşturmalarına olanak sağlıyor. Paket kapsamında KOBİ’lere aşağıdaki hizmetler sunuluyor:

•             Özel bir alan adı

•             Seçilen alan adında işletmenin Web sitesi için barındırma hizmetini de kapsayan GoDaddy Web Sitesi Mimarı üyeliği

•             Kurumsal e-posta, kişiler ve takvimleri seçilen alan adına bağlayan Microsoft Office 365

•             GoDaddy’den Türkçe müşteri desteği

Bunun yanı sıra GoDaddy, Office 365’in lider doküman yönetim platformu Sharepoint, sesli görüntülü iletişim çözümü Skype for Business ve tüm dünyada 1,7 milyar kişinin kullandığı Office uygulamasını müşterilerine sunacak. Office 365 servisi ile Türkiye’deki küçük işletmeler, maliyet avantajı ve güvenli altyapı desteği ile internette faaliyetlerini yürütebilecek. GoDaddy böylece sunduğu servisler ve kolay erişilebilir müşteri desteği ile dijital dünyada öne çıkmak isteyen KOBİ’lere verimlilik, hız ve esneklik katacak.
ETİKETLER : 1029

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics