Bilişim Dünyası 24 KASIM 2015 / 17:11

KOBİ’leri mobil ticarete taşımak için güçbirliği

IdeaSoft ve tmob, Türkiye’de e-ticarete atılan KOBİ’leri mobil dünyaya da taşımak için işbirliğine girdi. IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini kullanan KOBİ’ler, tmob tarafından sunulan ve birkaç adımda bir mobil uygulama oluşturmayı sağlayan t-appz ürünü ile tamamen kendilerine özel bir mobil ticaret uygulamasına sahip olabilecekler. IdeaSoft ve tmob bu iş birliği ile e-ticarete adım atan KOBİ’lerin trafiklerini satışa dönüştürme oranlarını yüzde 40 daha artırmayı hedefliyor.
Böylece IdeaSoft’un akıllı e-ticaret paketlerini kullanan KOBİ’ler, tmob tarafından sunulan, mobile ön yatırım yapmadan kullandıkça ödeyecekleri bir iş modeli sunan t-appz ürünü sayesinde tamamen kendilerine özel bir mobil uygulamaya sahip olabilecekler. Bu sayede KOBİ’ler Türkiye’de cirosu 1,4 milyar TL’ye ulaşan mobil alışveriş pazarında pay sahibi olabilecek. t-appz ile kod yazma gereksinimi olmadan sadece 5 adımda mobil uygulamalarını ihtiyaçlarına yönelik şekilde tasarlayan KOBİ’ler, bu uygulamayı iOS ve Google Play’de kullanıma sunabiliyor. IdeaSoft ve tmob bu işbirliği ile e-ticarete adım atan KOBİ’lerin trafiklerini satışa dönüştürme oranlarını yüzde 40 artırmayı hedefliyor.
IdeaSoft Genel Müdürü Seyhun Özkara, “Tüketicilerin ürünlerle ilgili aramaları yoğun bir şekilde mobil cihazlar üzerinden yaptığını ve dolayısıyla e-ticaret sitelerine gelen siparişlerin büyük bir bölümünün mobil kaynaklı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle son bir yıldır sunduğumuz akıllı e-ticaret paketlerinde mobil alana odaklandık. Mobil e-ticaret uygulamaları konusunda uzman olan tmob ile imza attığımız işbirliği bu stratejimiz içinde çok önemli bir adım.  Müşterilerimiz e-ticaret sitelerinin yanında tamamen kendi ihtiyaçlarına yönelik tasarlanacak mobil uygulamaları ile satış oranlarını önemli ölçüde artırabilecek.” dedi.
tmob Genel Müdürü Rudi Dökmecioğlu da, “Bu işbirliği ile mobil dünyaya adım atmak isteyen IdeaSoft iş ortakları tek bir kod yazmadan, %100 native bir mobil çözüme bir günden az bir sürede sahip olabilecekler” dedi.
 
ETİKETLER : IdeaSoft; tmob
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN