Bilişim Dünyası 09 ARALIK 2015 / 11:18

KOBİ’lerin Facebook sayfaları yenilendi

Facebook, dünya genelinde 50 milyondan fazla işletmenin, müşterileri ile iletişime geçmek için Facebook Sayfalarını kullandığını, aynı zamanda, bu sayfalarda her ay 2,5 milyar yorum yapıldığını açıkladı. Türkiye’de ise Facebook’taki kullanıcıların yüzde 77’si bir KOBİ ile bağlantılı. Öte yandan, Facebook, işletmelerin ‘Sayfaları’ üzerinden müşteri ilişkilerini yönetebilmesini kolaylaştırmak için bazı yeni özellikler de geliştirdi:
Sayfa sahipleri için daha fazla iletişim kontrolü: Sayfalar artık “birkaç dakika içinde”, “bir saat içinde”, “birkaç saat içinde” veya “bir gün içinde” seçeneklerinden birini tercih ederek mesajlara cevap verme sürelerini belirleyebiliyor.
Gelen kutusunun yeni tasarımı ile müşteriler hakkında daha fazla bilgi: Sayfa sahipleri artık mesajlara daha hızlı bir şekilde müdahale edebiliyor ve iletişimi daha rahat yönetebiliyor.
Yorumları daha kolay cevaplamak ve takip etmek için yeni bir araç: Yeni ‘Hareketler’ sekmesinin altında yer alan araç, yöneticilerin sayfadaki yorumları takip etmesine ve cevaplamasına yardımcı oluyor.
Facebook Sayfalar Ürün Müdürü Michael Sharon, müşteri iletişimini kolaylaştıracak yeni araçlar sunduklarını belirtirken, Facebook COO’su Sheryl Sandberg de, “Facebook Sayfalar, şirket sahiplerinin yeni müşterilere ulaşmalarını ve var olan müşterileri ile iletişime geçmelerini sağlayarak dünya genelinde milyonlarca işletme için mobil çözümler sunuyor” açıklamasını yaptı.
 
ETİKETLER : Facebook