Bilişim Dünyası 06 OCAK 2016 / 14:21

KOBİ'ler için kolay ve kapsamlı BT yatırımı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı  “Küçük ve Orta Büyüklükteki Girişim İstatistikleri 2015” raporuna göre, KOBİ’ler toplam girişim sayısının yüzde 99,8’ini, istihdamın ise yüzde 74,2’sini oluşturuyor. KOBİ’ler, verilerini depolamak için çok hassas davranırken, Synology de KOBİ’lerin iş akışlarına hız ve esneklik katan ürünleriyle avantaj sağlıyor. Synology, farklı ihtiyaçlara farklı çözümler sunarken, veri depolama çözümleri, sabit veya mobil cihazlardaki verilerin her zaman güncel kalmasına yardımcı oluyor. Cloud Sync uygulaması ile her yerden ve her zaman güncel verilere ulaşabilme, verimli çalışma olanağı da var. Synology Türkiye Ürün Müdürü Volkan Yiğit, şu bilgileri verdi:
 
“KOBİ’lerin tercih ettikleri cihaz için bir kere yatırım yapmaları yeterli oluyor ve artırılabilir kapasiteye sahip ürünler sayesinde ek maliyet sorunu yaşanmıyor. KOBİ’ler sadece bir kez yatırım yaparak uzun yıllar kullanacakları bir ürünü elde ediyor. Tek cihaz üzerinde ve tek merkezde toplanan verilere her yerden ve her zaman hızlı şekilde ulaşabilmek, KOBİ’lerin iş süreçleri için değer yaratıyor. Verilerin hızlı gönderilip alınmasını sağlayan ürünlerimiz, en güncel veriler üzerinde çalışılma fırsatı veriyor. Kullanıcı giriş, çıkış izinlerinin belirlenebildiği ve SLL şifreleme özelliği ile verilerin güven altında tutulmasını sağlayan Synology NAS cihazları, işletim sistemi bağımsız uygulamalar ile çalışıyor, KOBİ’lere yüksek düzeyde veri koruma imkânı da tanıyor.”
 
Kurulum ve dosya aktarımı kolay
1.6 GHz işlemci hızına sahip olan DS716+, üzerinde 2 GB RAM ve AES-NI şifreleme desteği ile geliyor. İki adet LAN portu bulunan ürün, 218 MB/s aktarım hızı sağlıyor. Şifrelenmiş dosyaların da hızlı şekilde depolanmasını mümkün kılan DS716+, 141 MB/s okuma ve yazma desteği sunuyor. Ayrıca 1080p çözünürlüğündeki H.264 4K videoların depolamasına imkân tanıyor. Zahmetsiz sabit disk kurulumu ve sistem güvenliğine odaklanarak tasarlanan DS716+, çalışır durumdayken disk değiştirme (hot-swap) olanağını mümkün kılıyor. Yük devretme olanağı da olan cihaz, çift gigabit LAN portunu üzerinde barındırıyor. DS716+ çeşitli türdeki harici bellek cihazlarını bağlamak ve bir yandan da etkili dosya aktarımları sağlamak için USB 3.0 ve eSATA portlarına sahip. USB 3.0 desteği, 5 Gbps’ye (USB 2.0’dan yaklaşık 10 kat hızlı) kadar aktarım hızına olanak sağlıyor. Bu sayede, harici sabit sürücülere veri aktarmak için daha az süre ve daha az enerji       harcanıyor. Arıza ve “Link Aggregation” desteğine sahip iki Ethernet portuyla gelen DS716+, bir portta LAN bağlantı arızası olsa bile, sürekli ağ çalışmasını sağlayarak servis kesintisini minimuma indiriyor. Maliyetli arıza sürelerinin engellenmesini sağlayan DS716+, Windows AD, LDAP, ve Domain Trust desteği ile hesap entegrasyonu sağlıyor. DS716+'daki Windows ACL desteği, IT yöneticilerinin erişim kontrollerini ayarlamalarını ve Windows kullanıcı arayüzü ile DS716+ üzerinde dosya ve klasör yönetimini belirlemelerini mümkün kılıyor.
 
Her değişim anında kaydediliyor
Synology DS716+, tek merkezden yedekleme yapmaya imkân tanıyor.  İster Windows ister Mac kullanıcısı olunsun, istenilen cihazdan her şey doğrudan Cloud Station uygulamasını kullanarak Synology NAS üzerinde yedeklenebiliyor. Bir dosya üzerinde değişiklik yapıldığında bu değişiklikler otomatik olarak DS716+ üzerinde yedekleniyor. Mac kullanıcıları, yerleşik Apple Time Machine desteğinin tadını çıkarabiliyor. Ayrıca, DS716+, başka bir DiskStation'a, çift eşitleme sunucularına, harici sürücülere ve hatta Amazon S3'e, Glacier bulut hizmetine, Microsoft Azure'a, SFR'ye ve icloud'a veri yedeklenmesine olanak sağlıyor. Bütün Synology NAS cihazları, enerji verimliliği düşünülerek tasarlanıyor. DS716+, HDD uykuda sadece 8.84 vat ve erişimde sadece 18.96 vat enerji tüketiyor. Zamanı belirlenmiş güç açma ve kapama, güç tüketimi ve çalışma maliyetini daha da düşürebiliyor. Tüm Synology ürünleri, doğaya zarar vermeyecek parçalar ile üretilip, geri dönüşümü mümkün olan paketleme malzemeleri ile sunuluyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics