Bilişim Dünyası 25 HAZİRAN 2013 / 17:34

Kobil ve Intertech iş birliği yaptı

BT güvenliği çözümleri sunan KOBIL, Intertech ile yeni bir işbirliğine imza attı.

KOBIL ve Intertech arasındaki işbirliği kapsamında bankalara sunulacak olan yenilikçi modüler platform teknolojisi “Application Security Technology (AST)” ve yeni nesil şifrematikler sayesinde çevrimiçi bankacılık işlemleri çok daha güvenli olacak. Veri ve sayısal kimlik sektöründe yenilikçi güvenlik çözümlerinin üreticisi KOBIL ile uluslararası ölçekte bankacılık yazılımları sunan Intertech’in işbirliği, çevrimiçi bankacılık işlemlerinin  daha da güvenli olmasını sağlayacak. Bir DenizBank Finansal Hizmet Grubu iştirak şirketi olan ve DenizBank’ın dışında birçok yerli ve yabancı bankanın BT altyapısını sağlayan Intertech, işbirliği kapsamında KOBIL’in teknolojilerini temel bankacılık sistemleriyle bütünleştirecek.

Bankalar yeni nesil güvenlik teknolojileriyle tanışıyor

Gerçekleşen işbirliği kapsamında Intertech, portföyünde bulunan bankalara KOBIL’in yeni nesil şifrematik cihazlarını ve çift faktörlü kimlik doğrulama özelliğine sahip KOBIL AST (Uygulama Güvenlik Teknolojisi) çözümünü sunacak. Çevrimiçi bankacılık sistemlerine yönelik saldırılar nedeniyle tüm bankalar yeni nesil güvenlik teknolojilerini benimsemenin yollarını ararken, KOBIL-Intertech işbirliği sayesinde söz konusu çözümleri uygun maliyetli olarak kurumlarıyla bütünleştirebilecekler.

Mobil de güvence altında

KOBIL-Intertech işbirliği kapsamında bankalara sunulacak çözümler arasında, kullanıcılara bir defalığına şifre üreterek çevrimiçi bankacılık işlemlerinde kimlik doğrulama sürecini daha kolay ve güvenli hale getiren yeni nesil şifrematik cihazları da yer alıyor. İşbirliği kapsamında ayrıca Intertech’in BT altyapısını sağladığı bankalara KOBIL’in Uygulama Güvenlik Teknolojisi (AST) sunulacak. Başta İsviçre ve Almanya olmak üzere yurt dışındaki birçok bankanın işlem güvenliğini sağlayan AST çözümünün benzerlerinden en önemli farkı güvenlik önlemini müşterinin sorumluluğundan alması. AST çözümü bankaların internet sitelerini ve mobil uygulamalarını çift faktörlü kimlik doğrulamasına ek olarak yazılım güvenlik katmanıyla da güvence altına alıyor. Böylelikle müşteriler ortak kullanıma açık bilgisayarlarda ya da güvenlik duvarının bulunmadığı akıllı telefonlarda da işlem yaparken siber hırsızlık riskiyle karşı karşıya kalmıyor. iPhone, iPad, Android, Windows 8 Tablet ve PC’lerde çalışabilen çözüm, güvenliği otomatik olarak sağlayarak son kullanıcının olası endişelerini gideriyor ve müşteri memnuniyetini artırarak bankalara büyük fayda sağlıyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics