Bilişim Dünyası 06 NİSAN 2015 / 09:27

KoçSistem, Avrupa’nın geleceğine karar veren yönetim kurulunda

KoçSistem, AB’nin yeni teknolojiler ve projeler geliştirmek üzere oluşturduğu EUREKA ITEA 3 organizasyonunun yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Şirket, kurulda yer alan iki Türk şirketinden biri olarak Avrupa’nın geleceğini şekillendiren Ar-Ge çalışmalarının belirlenmesinde söz sahibi olacak.

KoçSistem, uzun yıllara dayanan teknoloji birikimi, sahip olduğu kabiliyetler, Ar-Ge alanında elde ettiği deneyim ve ITEA şemsiyesi altında yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü başarılı faaliyetleri sonucu ITEA 3 Yönetim Kurulu üyeliğine davet edildi ve ülkemizi temsil eden iki şirketten biri oldu.

Geçtiğimiz günlerde Berlin’de gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısındaki imza töreni ile ITEA 3 üyeliğini resmileştiren KoçSistem’i kurulda, şirket Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu ile İş Uygulamaları ve Ar-Ge Direktörü Ömer Özgür Çetinoğlu temsil etti.

KoçSistem Genel Müdürü Mehmet Nalbantoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ITEA 3 yönetim kurulu üyesi olarak dünyanın önde gelen şirketleri ile Avrupa’nın geleceğinde söz sahibi olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Nalbantoğlu, konuşmasına şu sözleri ile devam etti: “Teknolojiyi üreten ve bunu kurumsal şirketlere çözüm ve hizmet olarak sunan KoçSistem, ITEA 3’den gelen davet neticesinde, Avrupa’nın rekabetçi gücünü destekleyerek geleceğini şekillendirecek Ar-Ge projelerinin belirlenmesinde de karar verici rol üstlenecek. 70’inci yılımızı kutladığımız bugünlerde aldığımız bu anlamlı sorumluluğu sadece şirketimizin bir kazanımı değil, Türk teknolojisinin küresel pazarlardaki etkinliğini artırması ve ülkemizin 2023 Vizyonu’na katkı sağlaması açısından da önemli bir fırsat olarak görüyoruz.”

 
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN