Bilişim Dünyası 03 ARALIK 2013 / 14:49

Kod maratonu başlıyor

Kod maratonu Kodathon 2013, 21 Aralık Cumartesi günü başlıyor. Yazılımcıların iki gün boyunca aralıksız çalışarak en iyi projeyi en uygun teknolojileri kullanarak geliştirme konusunda yarışacağı maratonun bu yılki sponsorları arasında CloudArena da bulunuyor.

Yazılımcıların iki gün boyunca aralıksız çalışarak en iyi projeyi en uygun teknolojileri kullanarak geliştirme konusunda yarışacağı kod maratonu Kodathon 2013, 21 Aralık Cumartesi günü başlıyor. Keşfettiği yeni yeteneklere staj ve iş olanağı sağlayarak yazılımcı ekosistemine destek veren CloudArena, Kodathon’un bu yılki sponsorları arasında yer alıyor.

2012 yılının Şubat ayında RailsArena adlı online yazılım geliştirme yarışmasını düzenleyen CloudArena’nın Kurucu Ortağı Ali Beklen, bilişim sektöründeki nitelikli personele ulaşma konusunda faydalı buldukları bu tür yarışmalara her zaman destek vermek istediklerini belirtti.

Beklen, “Türkiye bilişim sektöründeki kalifiye insan kaynağına ulaşamama sorunu nedeniyle genellikle ilan verme yöntemi ile ekip oluşturmaktan kaçınıyoruz. Çalışanlarımızın büyük kısmını sosyal ağlar üzerinden yaptığımız araştırmalar, kendi düzenlediğimiz sosyal medya aktiviteleri, üniversitelere olan yatırımlarımız ve destek verdiğimiz yarışmalar aracılığıyla bulduk” açıklamasıyla, yazılım sektörüne yarattığı kalifiye insan kaynağı ile bu ve benzeri yarışmaların sektördeki büyük bir açığı kapattığını vurguladı. 

Yarışmaya verdikleri desteğin içerisinde, yarışma boyunca yarışacak takımlara mentorluk ve yol göstermenin de bulunduğunu belirten Beklen, sektör tecrübesinin Kodathon gibi bir yarışma aracılığı ile yeni nesillere aktarılmasının çok daha etkin ve hızlı bir yöntem olduğunu dile getirdi. 

Birinci takıma 3 bin TL, ikinci takıma bin TL, üçüncü takıma 2 adet Turkcell T40 telefon hediye edilecek olan Kodathon maratonunda, jüri çalışmaları yerinde inceleyip ikişer takım seçiyor; toplamda da altı takım finale çıkıyor. Her takım beşer dakikalık sunumlarla projelerini bütün ekiplere tanıtıyor ve projeler oylamaya sunuluyor. Tüm katılımcılar oylarını belirleyip sunduktan sonra, büyük ödülün sahibi belli oluyor.

Kodathon 2013’e katılmak için http://kodathon.kodcu.com adresinden kayıt olmak yeterli oluyor.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics