Bilişim Dünyası 29 NİSAN 2013 / 08:09

Komtaş iş zekâsı çözümlerini tanıttı

Veri yönetimi ve analitik uygulamalar alanında faaliyet gösteren Komtaş Bilgi Yönetimi, 1990’lı yılların başından bu yana Türkiye resmi temsilciliğini yürüttüğü Infor’un iş zekâsı ve kurumsal performans yönetimi çözümlerini tanıttı.
Infor EMEA Bölgesi Performans Yönetimi Çözümleri Kanal Yöneticisi Denzil Murray-Lee’nin konuşmacı olduğu seminere, özellikle turizm ve hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin finans yöneticileri katıldı.
Denzil Murray-Lee konuşmasında, 2006 yılında satın alınan MIS AG şirketinin geliştirdiği iş zekâsı çözümleri ile başlayan Infor İş Zekâsı Çözümleri yolculuğunun, dünya genelinde iş zekâsına duyulan ilginin artması ile birlikte Infor için de öneminin arttığını, 2011 yılından itibaren Infor’un bu konuya daha fazla kaynak ayırdığını belirtti. Konuşmasında bütçeleme, planlama, konsolidasyon çözümlerinin iş süreçlerini kısalttığını aktaran Lee, çalışanlarıın iş yükünü azaltarak verimlilik artışı sağlandığını ve raporlama yeteneklerini artırdığını dile getirdi.
Infor İş Zekâsı ürünleri ile farklı veri kaynaklarını esnek veri erişim araçları ile bütünleştirerek platform üzerinde satış, üretim, finans, stok, konsolide veri gibi çok farklı bilgi kaynaklarının biraraya toplanabildiğinden söz eden Lee, bu verilerin Infor BI Data Mining ürünü ile analiz edilebildiğini, Office Plus Excel ürünü ile Excel ortamından erişilerek kullanılabildiğini, esnek yönetim konsolları ile farklı kullanıcıların ihtiyaçlarına göre performans göstergelerinin takip edilebildiğini anlattı.
ETİKETLER : Sayı:919

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics