Bilişim Dünyası 27 KASIM 2013 / 10:05

Konsolide gelirde yüzde 5 artış

EMC, 2013 yılının üçüncü çeyrek dönemine ait finansal sonuçlarını açıkladı. EMC’nin 2013 yılı 3. çeyrekte elde ettiği konsolide gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre %5 oranında artış göstererek 5.5 milyar ABD Doları’na ulaştı.

EMC’nin üçüncü çeyrekte ABD’de elde ettiği konsolide gelirler ise bir önceki senenin aynı dönemine kıyasla %2 oranında artarak 3.0 milyar ABD Doları’na ulaştı. Bu tutar 2013 üçüncü çeyreğinin konsolide gelirlerinin %53’ünü temsil ediyor. EMC’nin ABD dışındaki ticari faaliyetlerinden elde ettiği gelir de bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %8 artarak 2.6 milyar ABD Doları’na ulaştı. Bu tutar da 2013 üçüncü çeyreğinin konsolide gelirlerinin %47’sine tekabül ediyor.

Bir önceki yılın aynı dönemine göre EMC’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki faaliyetlerinden elde ettiği gelirler %8, Asya Pasifik ve Japonya bölgesinden elde ettiği gelirler %8, Güney Amerika bölgesinden elde ettiği gelirler ise %13 oranında artış kaydettiği görülüyor. EMC’nin BRIC+13 bölgesinden elde ettiği gelirler de bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %19 oranında artış gösterdi.

EMC Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Joe Tucci sonuçlarla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “EMC Bilgi Altyapıları, VMWare ve Pivotal iş birimlerini kapsayan birleşik iş modelimiz ile güçlü konumumuzu korumaya devam ediyoruz.. Bu çeyrekte, iş modelimizin gücünden yararlanarak, teknoloji portföyümüzü genişlettik, iş ortakları ekosistemimizi güçlendirdik. Son çeyrekte bazı sonuçlar hayal kırıklığı yaşamamıza neden olsa da, stratejimizin uzun vadeli başarısına olan inancımız güçlü” dedi.

Veri depolamada gelir artışı

Üçüncü çeyrekte EMC’nin Bilgi Altyapıları iş birimi yine, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla gelirler bazında büyüme kaydetti. Bu büyüme kapsamında, EMC’nin Gelişmekte Olan Veri Depolama iş biriminin gelirleri de bir önceki yılın aynı dönemine göre yıldan yıla %66 oranında artış gösterdi. Gelişmekte olan Veri Depolama iş biriminin öne çıkan sonuçları arasında; bir önceki yılın üçüncü çeyreğine kıyasla artan gelirler; rekor düzeyde sayısı artan yeni EMC Isilon genişletilebilir NAS portföyü müşteri adedi, EMC Atmos nesne tabanlı veri depolamaya yönelik talep ve EMC VPLEX sanal veri depolama çözümü gelirlerinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %50’den fazla artış yer alıyor.

 
ETİKETLER : EMC

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics