Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2012 / 08:37

Kore’den gelen bulutlar

Samsung Electronics geçtiğimiz ay yeni nesil bulut bilişim çözümlerini tanıtmıştı. Yeni ürünler arasında B Serisi Cloud Base Station, C Serisi Cloud Monitor ve yeni X Serisi Cloud Box öne çıkıyor. Uzun bir Arena geçmişinin ardından Samsung Elecrronics ailesine katılan Alen Kahraman da bu ürünlerin gelişmesi ve marka bilinirliğini artırmak için Samsung Electronics’i seçtiğini belirtiyor.
Samsung olarak giderek artan müşteri taleplerine bir cevap olarak oluşturdukları yeni bulut bilişim çözümleri ile şirketlerin sanal masaüstü uygulamaları tarafında daha da gelişmesini hedeflediklerini kaydeden Samsung Electronics Türkiye Görüntüleme Çözümleri Uzmanı Alen Kahraman, “Üç yeni bulut bilişim çözümümüzü geçtiğimiz ay tanıtmıştık. Samsung’un B, C ve X Serisi ürünleri şirketlere verimliliği artıran ve işletme masraflarını azaltan bütünleşik çözümler sağlıyor. 2. nesil Teradici yonga setine sahip yeni B Serisi Cloud Base Station ve C Serisi Cloud Monitor ürünlerimiz ile gelişmiş bulut bilişim çözümleri sunarken, MagicRMS Pro yazılımına sahip X Serisi Cloud Box ile sistem yönetimini merkezileştiriyoruz” dedi.
Samsung olarak hem hem sıfır istemci (Zero Client), hem de ince istemci (Thin Client) sınıfında bulut çözümleri sunduklarını ifade eden Kahraman, “Sıfır istemci ürünleri olan B Serisi Cloud Base Station ve C Serisi Cloud Monitor, merkezi bir sunucuya bağlı bulut cihazları olarak çalışıyor ve geleneksel PC altyapısı karşısında bir alternatif oluşturuyor. X Serisi Cloud Box ürünümüz ise Samsung tarafından sunulan ve bulutta çalışan ilk bağımsız masaüstü çözümü. Müşteriye hem esnek bir kullanıcı erişimi, hem de mevcut ekran yatırımını kullanmaya devam etme olanağı sunabiliyoruz, böylece şirketlere bulut bilişimin başlangıç yatırımlarında daha fazla tasarruf sağlama olanağı veriyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Samsung’un faaliyet gösterdiği alanlarda mutlak başarı hedeflediğini de belirten Alen Kahraman, bu konuda ise şunları söyledi:
“Samsung, baktığınızda otomotivden beyaz eşyaya hatta giyime kadar geniş bir alanda üretim yapan bir şirket. Bu ürünlerimizle ürün gamını da geliştirmiş oldu.”

Esnek çözümler

Bu ürünlerin kullanıcılara; verileri, merkezi bir sunucu veya ağ üzerinde güvenli bir şekilde depolama olanağı sağladığını belirten Kahraman, “Böylece sunucuları birleştirirken aynı zamanda verilerin çalınması ya da kaybolması endişesine de son veriyor. Sistem yönetimini basitleştirip verimliliği iyileştiren Samsung’un yeni bulut çözümleri, kullanıcının merkezi sunucusuna bağlantı sağlayabilmekte ve böylece kullanıcılara işletim sistemine (OS) ve gereksinim duydukları uygulamalara doğrudan erişebilme olanağını sunabilmektedir. Bu özelliklerin yanında sunulan benzersiz performansın sağladığı çok yönlülük sayesinde çok geniş bir çerçevedeki kullanıcı gereksinimleri karşılanabilecektir” dedi.
ETİKETLER : Sayı:900

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics