Bilişim Dünyası 21 NİSAN 2015 / 16:58

Kuluçka merkezinin ilk meyvesi

GD Holding’in arkasındaki isim olan Gökhan Duyarlar’ın “internetten Türkiye’nin yeni markalarını yaratmak” hedefiyle kurduğu “Kuluçka Merkezi” çeşitli nedenlerden ötürü projesini hayata geçiremeyen girişimcilerin imdadına yetişiyor. Merkezde GD Holding’in yarım milyon TL’lik yatırım desteği ile geliştirilen Mobil Takip projesi ise özellikle pazarlama ve satış temsilcileri gibi saha çalışanlarının hangi lokasyonda olduklarını görmelerine ve birbirleriyle internet üzerinden anında iletişim kurmalarına olanak sağlıyor.

Holding bünyesinde pazarlama, yazılım, donanım, operasyon, lojistik, hukuk, vergi, muhasebe, ve halkla ilişkiler gibi her türlü alt yapı hizmeti sağlanarak olgunlaşan projede, girişimcilerin en büyük sorunu olan risk yönetimi de yine GD Holding tarafından sağlandı. “Kuluçka Merkezi”nin ilk ürünü olan proje, internetten mobil uygulama olarak cep telefonu ve tabletlere indirilebiliyor. Uygulama, açık olduğu her an boyunca çalışanların hangi lokasyonda yer aldığı görülebiliyor. Çalışanlar uygulama aracılığıyla birbirleriyle kesintisiz iletişim kurabiliyor. Gökhan Duyarlar da merkezin ilk projesi olan Mobil Takip hakkında şu değerlendirmede bulundu:

Projeler arttıkça, merkez de büyüyecek

“Bugüne kadar özellikle sahada çalışanların takibi ve iletişimi noktasında geliştirilen projelerden farklı bir proje geliştirdik. Mobil Takip aracılığıyla cep telefonları ve tabletlere indirilen bir uygulama ile çalışanların nerede olduğunu görebiliyoruz. Bu sahada çalışanların zaman ve emek kaybını ortadan kaldıran bir proje. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan trafik kaosu, saha çalışanlarını olumsuz etkiliyor. Mobil Takip ile çalışanlar kendi aralarında lokasyona göre iş bölümü yapabilme fırsatı yakalayacaklar. İşverenlerin çalışanların performansını ölçmelerine de olanak sağlayan bu projenin, tüm finansal risk yönetimini üstleniyoruz. Projenin elde ettiği başarı oranı, holdingimizin hizmetine ihtiyaç duymadan tak başına ayakta kalmasını sağlayacak. Çok sayıda girişimciyle kontak halindeyiz Merkezimizin şu aşamada 60 kişilik bir kontenjanı var. Projeler geldikçe merkezi büyütmeyi hedefliyoruz”

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics