Bilişim Dünyası 08 HAZİRAN 2015 / 07:06

Kurum içinde iletişimde sorunsuzluk esastır

Çalışanların iletişim bilgilerine ulaşamama, müşteri ve tedarikçileri içine alan bir merkezi rehberin olmayışı gibi sorunlara karşılık Komote Teknoloji tarafından geliştirilen NameScroll önemli fayda sağlıyor. Cavme Group bünyesinde faaliyet gösteren Komote Teknoloji tarafından geliştirilen “Kurumsal Rehber Yönetimi” yazılımı NameScroll, kurumun tüm rehberinin tek merkezde toplanmasına ve yönetilmesine yardımcı oluyor. Orta ölçekli kurumları ve STK’ları hedefleyen uygulamanın yazılımı, Komote Teknoloji tarafından güncellenmeye de devam ediyor. İki yıl süren çalışmanın ürünü olan uygulama, İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark gibi 10’u aşkın kuruluşta kullanılıyor ve halihazırda 2 bin 500’ün üstünde mobil kullanıcıya ulaşılmış durumda. Sistemde çalışanlar arasında anlık mesajlaşma ve raporlama modülü de var. Uygulama ayrıca, çalışanlara tüm raporlarını mobilden yazma ve yöneticilerine ulaştırma imkânı sunuyor. Yazılım, yöneticilere “push notification” ile şirket duyurularını tek tıkla tüm rehberlerine ulaştırma imkânı veriyor.

Komote Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yürük, çalışan sayısı fazla olan şirketlerde ‘Kurumsal Rehber Yönetimi’nin önemine dikkat çekerken, çalışanların e-posta yerine anlık mesajlaşma ve kurum içi mobil raporlama sisteminin kullanılmasının verimliliği arttırdığına değindi. Fatih Yürük şu detayları paylaştı:

“Tüm rehberlerin tek bir noktada toplanabilmesi, departmanların yetkilerine göre rehberleri görüntüleyebilmeleri de büyük bir kolaylık. Tüm bilgilerin sürekli güncel kalması ve hep ulaşılabilir olması veya bir çalışana ulaşmak istediğinizde pozisyonundan kişiyi bulup ona mesaj gönderebilmek de kurumlar için önemli. Kurum içi iletişim sisteminin sağlıklı kurulabilmesi için yöneticilerin teknolojiye daha çok güvenmesi gerek. Kurum içi iletişime destek veren yazılımlar sayesinde, yöneticiler kurumsal bilgilerin kontrolünü sağlarlar. Bu da sorunsuz bir iletişimi beraberinde getirir.”

 
ETİKETLER : 1025

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics