Bilişim Dünyası 29 OCAK 2012 / 12:46

Kuruma değer katan çalışan ödülü aldı

İş dünyasının son yıllarda etrafında dönüp durduğu yenilikçilik ve yaratıcılık konularında üretilen projelerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Şirketler ürün ve çözümlerine değer katacak, yeni ufukları gösterecek fikirleri beyinlerden dışarı çıkarmaya çalışıyor. Netaş’ın geçtiğimiz yıl içinde kurum çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği yarışma da bunun önemli bir örneği. 20 Ocak’ta Netaş’ın İstanbul’daki merkez binasında, Netaş CEO’su Müjdat Altay ve ‘inovasyon girişimcisi’ olarak anılan Sir Terry Matthews’un katılımıyla düzenlenen 2011 Netaş İnovasyon Ödülleri töreninde, 80’e yakın Netaş çalışanının fikir ve projeleriyle katıldığı yarışmanın dereceye girenleri açıklandı.
3 kategoriden oluşan yarışmanın sonucuna göre; ‘Patent’ kategorisinde Ahmet Salih Büyükkayhan ve İbrahim Karadoğan, ‘Yeni Ürün/Ürün ve Süreç İyileştirme’ kategorisinde Kerem Daldal ve İsmail Melih Taş ve Onur Arpacıoğlu, ‘Serbest Uçuyorum’ kategorisinde ise Necip Gözüaçık ve Bülent Kemal Mutlu plaketle ödüllendirildi. Kazananlar plaketlerini Altay ve Matthews’ten aldı.

“Oyunun kuralını değiştireceğiz”
Ödül töreninde konuşan Müjdat Altay, şirketlerin sektördeki varlığını sürdürebilmesinin ve başarılı olabilmesinin, yaratıcılığı ve yenilikçiliği içselleştirebilmesine bağlı olduğunu belirterek “Sektörün yetkin profesyonelleri olarak oyunun kurallarını değiştiren bir şirket olacağız ve gelecek için teknoloji üretmeye devam edeceğiz” dedi. Kurum kültüründe inovasyonu zaten barındıran bir şirket olduklarına dikkat çeken Altay, ödüllerin, çalışanların yaratıcı fikirleriyle bunu daha da derinleştireceğini ve somut birer faydaya dönüştüreceğini söyledi.
Töreninin ardından, inovatif girişimcilik konusundaki fikirlerini paylaşmak için sahneye çıkan Sir Terry Matthews, özellikle anlatım tarzıyla ödül törenini seyredenlerin dikkatini çekti. Girişimciliğin insan ruhundan kaynaklanan bir istek olduğunu söyleyen Matthews, çok küçük yatırımlarla başlanarak da büyük işler yapılabileceğini, burada önemli olanın pes etmemek olduğunu vurguladı.
ETİKETLER : Sayı:856

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics