Bilişim Dünyası 08 MAYIS 2016 / 09:54

Kurumlar HPE Synergy ile şekillendirilebilir bir altyapı oluşturuyor

Hewlett Packard Enterprise, kurumların yeni nesil altyapı ihtiyaçlarını bir araya toplayarak, daha hızlı ve daha iyi değer sunabilmelerini sağlayan şekillendirilebilir altyapı vizyonunu ve bu vizyona dahil olan HPE Synergy ürününü tanıttı.
HPE, geçtiğimiz hafta düzenlediği bir basın toplantısı ile şirketlerin yeni nesil altyapı ihtiyaçlarını bir araya getiren yeni vizyonu ve HPE Synergy ürününü basın mensuplarına tanıttı. Fırsat pencerelerinin hızla açılıp kapandığı günümüz dünyasında, herkes dünyayı değiştirebilecek yeni bir fikirle ortaya çıkabiliyor. Bu da durmak bilmeyen bir rekabet dünyası yaratıyor. Şirketler, pazardaki fırsatları kaçırma ve yeni bir fikir veya iş modeli nedeniyle saf dışı kalma riskini taşıyor. Bu dünyanın kazananları ölçekten bağımsız olarak, rakiplerinden daha hızlı ve iyi değer sunmalarını sağlayacak iyi fikirleri benimseyen ve uygulayan şirketler oluyor.
HPE, altyapıların başarı için bir darboğaz oluşturması yerine, değer yaratması ve bunun için tüm uygulamaların tek platformda bir araya getirilmesi gerektiğini savunuyor. Buradan hareketle yola çıkarak Synergy ürününü geliştiren HPE, şekillendirilebilir altyapı adı verilen yeni bir mimariyi şirketlerin kullanımına sunuyor.   
Bu mimari, üç temel tasarım ilkesinden oluşuyor:
1.Akışkan Kaynak Havuzları (Fluid Resource Pools)
a.Uygulamanın birebir ihtiyacına uygun şekilde oluşturulabilecek ve değişen ihtiyaçlara göre yeniden oluşturulabilecek veri işleme, veri depolama ve ağ çözümleri
b.Fiziksel, Sanal ve Container ile farklı platform teknolojilerine destek
c.Esnek ve kendini iş yüküne göre ölçekleyen kaynak havuzları
2.Yazılım Tanımlı Zekâ (Software Defined Intelligence)
a.Altyapıyı kendi kendine otomatik olarak keşfetme ve ihtiyaca göre kaynakları otomatik olarak birleştirme
b.Fiziksel ve Sanal yapıların işlevselliğini denetleme
c.Kesintisiz operasyon ve güncellemeler
Birleştirilmiş API (Unified API)

Altyapının tek satırlık kod ile tanımlanması % 100 altyapı programlanabilirliği
Hizmet Olarak Altyapı tanımı için “bare metal”  arayüzŞekillendirilebilir Altyapı nasıl fayda sağlıyor?
HPE Synergy sahip olduğu bileşenler ile hem geleneksel altyapıları hem de yeni nesil uygulamalar ve hizmetleri aynı altyapı üzerinden sunarak operasyonel karmaşıklığı azaltıyor; yeni nesil uygulamalar için operasyonel verimliliği ve hızı arttırıyor.
HPE Synergy tek bir ara yüz aracılığıyla, fiziksel ve sanal bilgi işleme, depolama ve ağ ihtiyaçlarını akışkan kaynak havuzundan birleştirerek farklı iş yükleri için şekillendirilebilir altyapılar sunuyor. HPE Synergy, genişletilebilir bir platform olarak, sanallaştırma, hibrid bulut ve DevOps gibi uygulamaları ve operasyonel modelleri aynı anda mümkün kılıyor. HPE Synergy ile BT sadece iç hizmet sağlayıcı değil, iş sonuçlarına yönelik yeni nesil uygulamaları hızlı bir şekilde devreye alarak iş birimlerinin de ortağı haline gelebiliyor. Diğer bir deyişle sistem, atıl kaynak ve operasyonel maliyetleri azaltırken, uygulamaları bulut hızında çalıştırarak üretkenliği ve kontrolü artırıyor.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics