Bilişim Dünyası 16 MART 2015 / 07:53

Kurumsal bilişim öncelikleri ele alındı

BTvizyon toplantılarının Bursa buluşması, 10 Mart'ta Bursa Kültürpark-Altın Ceylan Club'da düzenlendi. Yeşil teknoloji, kurumsal iletişim çözümleri, giyilebilir teknolojiler, veri yedekleme ile e-ticaret ise BTvizyon Bursa buluşmasının ana konuları oldu. Etkinliğin açılış konuşmasını Bilişim Zirvesi Genel Müdürü Neslihan Aksun yaptı. Şirketlerin teknoloji yapılanmasına verdiği önemin, bu alanda yapılan yatırımların ve yeniliklerin gelişmişlik seviyesi için en önemli gösterge olduğuna dikkat çeken Neslihan Aksun, etkinliğin ana başlıklarının kurumsal hayattaki önemine de vurgu yaptı.

Etkinliğin ilk sunumunu ise Canon İş Geliştirme Müdürü Gökçe Güler, 'Canon ile Yeşil Teknoloji Platformu' başlığında yaptı. Canon’un kurumsal felsefesi 'Kyosei', yani 'ortak fayda için birlikte çalışmak ve yaşamak' mottosundan yola çıkan Gökçe Güler, kurumsal hedeflerini de "Sağlıklı küresel bir çevre ve zenginleştirilmiş yaşam tarzı olan bir toplumu hayata geçirmek" sözleri ile özetledi. Sürdürülebilir geleceği inşa etmek için çevresel etkiyi azaltmak başlığında 'üret, kullan, dönüştür' felsefesi öne çıkarken, Güler, "Toplum ile etkileşim ve etnik yükümlülüklere saygı önemli. Dürüst ve sorumlu işletmecilikle ekonomik ve sosyal büyümenin daha geniş olarak desteklenmesi gerek" dedi. Canon'da dönüşümü
görüntüleme ve görüntü işleme ürünleri, doküman ve bilgi yönetimi çözümleri ile örnekleyen Gökçe Güler, kağıtsız ofis yapısının hem kurumsal hem çevresel faydalarını örneklerle paylaştı. Bu noktada Canon'un kağıtsız ofiste doküman yönetimini kolaylaştıran Therefore çözümü ve uniFLOW platformu hakkında katılımcıları bilgilendiren Güler, sürdürülebilir geleceği inşa etme yolunda başarı hikayelerini de örnek gösterdi.

ZyXEL Ürün Müdürü Ömer Faruk Erünsal'ın ZyXEL kurumsal ürünler ve çözümlerini tanıttığı sunumunun ardından, Quadro Genel Müdürü Serkan Gezici de 'Giyilebilir Teknolojilerde Özgürlük' başlığında yenilikleri katılımcılarla paylaştı. 'Veri yedekleme' başlığı altında BTburada Satış Mühendisi Neslihan Kara BTburada yapısını katılımcılara anlatırken, BTburada Satış Mühendisi Volkan Yağcı ise 'VMware ortamını NAKIVO BackUp ve Replication ile Koruma' başlığında katılımcıları bilgilendirdi. BTvizyon Bursa buluşmasında son sunumda ise Pikare Yazılım Geliştirme Yöneticisi Kerem Çetin, gelecekte e-ticarete dair beklentilerini anlattı.

 
ETİKETLER : 1013

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics