Bilişim Dünyası 15 TEMMUZ 2011 / 13:48

Kurumsal büyüme geldi, gözünü üst sıralara dikti

Lenovo, küreselde ve Türkiye’de, hem bilgisayar hem dizüstü segmenti olmak üzere, KOBİ ve büyük kurumsal müşteriler pazarındaki hızlı gelişimini sürdürüyor. Hem küreselde hem de Türkiye’de, 18 yılda 60 milyonun üzerinde satılan ThinkPad ürün serisi ile ”Büyük Patronlar”ın Lenovo’yu tercih ettiğini belirten Lenovo Türkiye Satış Direktörü Hüseyin Erişen, “Elde ettiğimiz rakamsal oranlar epey büyük bir dilimi kapsıyor. Ayrıca, daha çok yeni, TTNET, Adalet Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı gibi kurumların ihalelerinde de başarılı işlere imza attık. Teknolojinin tüm dünya ile aynı oranda Türkiye’de de önlenemez yükselişini hesaba katar isek, küresel büyüme oranlarımızı Türkiye’ye de taşımak istiyoruz” dedi.

Türkiye’deki BT sektörünü çok dinamik ve değişimlere hızla ayak uyduran bir yapı olarak tanımlayan Erişen’e göre diğer sektörlerde bu rekabetçi ve dinamik yapıyı görmek mümkün değil.
18 yılda 60 milyonun üzerinde ThinkPad satılmasını başlı başına bir fenomen olarak gördüklerinin altını çizen Erişen, “On dokuzuncu yıla yaklaşırken 60 milyon rakamını geçmiş olmak gerçekten inanılmaz. Bu efsane çok yakında biter diyenler bile artık ThinkPad’e saygı duymaya başladı. Bu ürünü farklı kılan IBM-Lenovo geçişinde de oynadığı roldür. Kişisel bilgisayarların ilk yıllarında kurumsal ürünler olduğunu düşünür ve bugüne bakarsak da ThinkPad’in pazardaki rolü ve durumu hakkında daha net bir fikrimiz olacaktır” şeklinde görüş belirtti.

Kanal çok önemli
Kurumsal alanda doğrudan müşteriye satış yapmadıklarını belirten Hüseyin Erişen, “Doğrudan müşteriye gidiyoruz ve daha da fazla gitmek istiyoruz ama bu alanda tüm işimizi kanal üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu alanda 500 kişiyi aşan şirketleri büyük müşteriler, bin kişiyi aşan şirketleri çok büyük müşteriler olarak tanımlıyoruz. Bir de yerel ve genel yönetimlerle eğitim sektörünü kapsayan alanlarımızı kurumsal sektör olarak tanımlıyoruz. Eğitim ve kamu alanında doğal olarak çalışan sayılarına bakmıyoruz. İş alanlarını bireysel ve ticari olarak ayırdığımızda da bizim alanımız ticari bölümün bir alt sekmesi ve KOBİ dışındaki şirketleri kapsıyor. Zira Lenovo’da KOBİ için ayrı bir bölüm mevcut” dedi.

İşletmelere uygun yenilikler

ThinkPad dizüstü bilgisayarların pek çok konuda, temel iş gereksinimlerini karşılayabilecek yeniliklere sahip olarak üretildiğini ifade eden Hüseyin Erişen, “Bu özellikler arasında, video ve sesli görüşme, kurumsal yönetim ve kolay kullanım deneyimi büyük önem kazanıyor. Ayrıca isteğe bağlı Intel vPro teknolojisinin getirdiği sağlam güvenlik düzeyleri, uzaktan yönetim desteğine sahip şifreli disk sürücüleri, çalıştırma ve kimlik doğrulama için tek dokunuş ile çalışan parmak izi okuyucusu da ürünü farklılaştırıyor. Ürün sahada kullanılması için de tasarlandığı için biz müşteri testlerinde cihazı suyun altında tutuyor, üzerine ağırlık koyuyor ve masadan düşme testleri yapıyoruz. Bunları gören müşterilerimiz de doğal olarak ürüne kayıtsız kalamıyor” dedi.
ETİKETLER : Sayı:830

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics