Bilişim Dünyası 17 KASIM 2014 / 10:35

Kurumsal çözümlerde büyüyen yetkinlik

Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Çözümler Departmanı’nın 16-19 Ekim tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirdiği “Biz Biriz” kurumsal iş ortakları etkinliğinde, Samsung’un kurumsal pazardaki çözümleri ve iş stratejileri, kurumsal iş ortaklarıyla değerlendirildi.

“Biz Biriz” teması çerçevesinde, Samsung Elektronics Kurumsal Departman yöneticileri, Samsung’un kurumsal çözümler başlığında 2015 yılı strateji ve hedeflerini kurumsal iş ortaklarıyla paylaştı. Samsung Electornics Türkiye’nin hedefleri arasında iş ortağı sayısında ortalama iki kat büyüme ile birlikte, iş ortaklarına özel, butik hizmetler sunulması ve ortaklık yapısının programlarla güçlendirilmesi de var. Samsung Kurumsal İş Ortaklığı modeli Platin, Altın, Gümüş gibi farklı teşviklerle de destekleniyor.

Programlar, fırsat demek

Ayrıca Samsung’un küresel kurumsal iş ortaklığı programları olan STEP (Samsung Team of Empowered Partners) ve SEAP (Samsung Enterprise Alliance Program) ile sunulan fırsatlar hakkında da bilgiler etkinlikte paylaşıldı. Samsung’un kurumlara yönelik sektörel çözümlerinin anlatıldığı etkinlikte finans, eğitim, perakende, otomotiv, sağlık, telekom, ulaşım ve eğlence sektörlerine yönelik yeni ürün ve çözümler tanıtıldı.  Ayrıca 2014 yılında hayata geçen STEP (Samsung Team of Empowered Partners) programı kapsamında ödül alan kanal iş ortakları da açıklandı.

Kanal yapısı ile desteklenen ekosistem

Etkinlikte söz alan Samsung Electronics Türkiye Kurumsal Bölüm Direktörü Tansu Yeğen, kurumsal pazara yönelik yatırımların artarak devam ettiğini, tüketici elektroniği tarafında elde edilen başarıyı, kısa zamanda, kurumsal pazarda da yakalamayı hedeflediklerini vurguladı. 2015 yılı itibariyle Türkiye’de KOBİ’lere yönelik ürün ve çözümlere odaklanacaklarını belirten Yeğen, 2015 yılına dair şu detayları paylaştı:

“Önümüzdeki yıl sektör bazlı ürün ve çözümlerimizi yetkin iş ortaklarımızla birlikte daha fazla kuruma ulaştırıp, kurumların üretkenliğini ve operasyonel verimliliğini artıracak yeni iş deneyimleri sunacağız. Bunun için güçlü bir kanal yapısı ile eko-sistem oluşturduk.”

Samsung Electronics Türkiye Kanal ve İş Ortakları Yöneticisi Çetin Çoban da, “Vizyonumuz, Türkiye'nin tüm teknoloji ihtiyaçlarını karşılayabilmek. Bu doğrultuda, Samsung tarafından Ar-Ge’si yapılan teknolojileri, yenilikçi çözümleri ve bu çözümlere bütünleşik ürünleri kurumsal müşterilerimizle buluşturarak, farklı bir kanal ve müşteri deneyimi sunmayı hedefliyoruz” yorumunu yaptı.

 
ETİKETLER : 996

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics