Bilişim Dünyası 16 MART 2015 / 07:56

Kurumsal müşteri ağı, tablette CRM verimliliği yaratıyor

Finansbank ve Microsoft Türkiye, bankacılık sektöründe iş yapış modellerini değiştirecek olan Windows tabanlı mobil CRM uygulaması Basebook’u “KOBİ Tablet” adıyla hayata geçirdi. KOBİ Tablet, müşteri bilgilerini 500 farklı parametre ile finansçının bilgisine sunarken, saha ekiplerinin daha çok tüzel müşteri ile buluşarak, ihtiyaca özel çözümler üretmesine olanak sağlıyor.

Uygulama, Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen ve Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu’nun 10 Mart’ta düzenledikleri basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıda söz alan Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu, “Hem müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini arttırmak hem de çalışanlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için birçok teknolojik yeniliğe imza atıyoruz” derken, bankacılık sektöründe iş yapış şekillerini değiştirmeyi hedeflediklerini vurguladı. Güzeloğlu, şu detayları paylaştı:

“CRM odaklı uygulama ile tüzel müşterilerin geçmişini ve bugününü 500 farklı parametre desteği ile tanıyıp gelecekteki ihtiyaçlarını tahmin edebiliyoruz. Bu uygulama, her müşteri ile farklı ilişkilerin geliştirilmesine ve farklı pazarlama stratejilerinin oluşturulmasına olanak veriyor.  Uygulama 14 pilot şubede hayata geçirildi. KOBİ Tablet ile standart şubelerin ortalama elde ettiği yeni müşteri sayısını pilot şubelerde 5 katı artırdık. Hedefimiz Mart sonunda 180 şubede uygulamayı hayata geçirmiş olmak. 3 aylık bir ön çalışmanın ardından uygulamayı Finansbank’ın tüm şubelerinde saha ve şube çalışanları tarafından aktif hale getireceğiz.”

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen de, “KOBİ Tablet projesi ile Finansbank, elindeki KOBİ temelli çok kapsamlı ve geniş veri tabanı bilgisini Microsoft teknolojileri ile çok farklı boyutlarda harmanlıyor” dedi.
ETİKETLER : 1013

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics