Bilişim Dünyası 27 EKİM 2014 / 12:00

Kurumsal pazardaki gücünü artırıyor

Kıbrıs'ta iş ortakları ile biraraya gelen Juniper Networks, iş ortaklarının hem sayısını hem de yetkinliklerini artırmayı hedefliyor. Ağ çözümleri konusunda faaliyet gösteren Juniper Networks, Türkiye distribütörlerinden Neteks ile birlikte bir kanal etkinliği düzenledi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Juniper’ın Türkiye yapılanması, çözümleri ve kanal çalışmaları konusunda bilgi verildi. Etkinliğin konuk konuşmacısı Yapı Kredi ve Koç Finansal Hizmetler Baş Ekonomisti Prof. Osman Cevdet Akçay, Türkiye’nin ekonomik göstergeleri konusunda bir sunum gerçekleştirdi.

1997 yılında kurulan Juniper Networks, 2004 yılından bu yana da Türkiye pazarında faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye pazarına girdikten sonra kurumsal pazarda her yıl ciddi oranlarda büyüme gerçekleştirdiklerini kaydeden Juniper Networks Ülke Sorumlusu Murat Özdemir’in verdiği bilgilere göre Juniper, gelirlerinin yüzde 70’in servis sağlayıcılardan yüzde 30’unu ise kurumsal müşterilerden elde ediyor. Şirketin Türkiye pazarındaki gelir dağılımı ise bu durumun tam tersi. Juniper’ın Türkiye gelirlerinin yüzde 70’i farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurumsal müşterilerden, yüzde 30’u ise servis sağlayıcılardan elde ediliyor. Juniper Networks’ün anahtarlama, yönlendirici ve güvenlik alanlarına yoğunlaştığının altını çizen Murat Özdemir, şunları kaydetti:

“Juniper, inovatif ürünleri ile pazardaki yerini sağlamlaştırdı ve artık kamu dahil birçok kurumun projelerini içinde yerini alıyor. Türkiye’deki en büyük 100 firmanın yüzde 70’in de Juniper’ın muhtelif ürünleri kullanılıyor. Türkiye’de küresel pazarın üzerinde bir gelişim gösteriyoruz. Bu da Juniper nezdinde Türkiye’nin önemini daha çok artırıyor. Ayrıca son bir yıldır da Devlet Malzeme Ofisi’nin kataloğu içinde bizim ürünlerimiz de yer alıyor.”

Juniper’ın Türkiye’de doğrudan satış yapmadığını kaydeden Juniper Kanal Müdürü Duygu Çağlar Ayvacı ise şu bilgileri verdi:

“Tüm satışlarımızı distribütörlerimiz Neteks ve Prolink’in dağıtımını yaptığı iş ortaklarımız üzerinden yapıyoruz. Şu anda 250 civarında iş ortağımız var ve bu sayı her geçen gün artıyor. 2015 yılında iş ortağı sayımız artarken, onların daha yetkin bir konuma gelmeleri için çalışmalarda bulunacağız. Satış kanalımızı Elit, Select ve Reseller olarak üç kategori altında topladık. Bu üç farklı seviyede yer alan iş ortaklarımıza yönelik bir Partner Programı hazırladık. Bu program kapsamında iş ortaklarımıza sunduğumuz çeşitli destek ve sertifikasyonları geliştirmeye devam edeceğiz.”

 
ETİKETLER : 993

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN