Bilişim Dünyası 02 OCAK 2017 / 10:18

Kurumsal verimliliğe kapsamlı destek yeni ürünlerle geliyor

HP, iş dünyasında üretkenliği ve işlevselliği artıracak üç yeni ürünü kurumlara sunuyor. HP’nin yeni nesil mobilite platformu HP Elite x3, çalışma ortamında iletişim ve işbirliğine dayalı çalışma anlayışını beraberinde getiren en küçük masaüstü bilgisayarı HP Elite Slice ve dünyanın ilk “mini” iş istasyonu HP Z2 Mini, 21 Aralık’ta düzenlenen bir basın toplantısında tanıtıldı. Toplantıda konuşan HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, “Kurumlar, çalışanlarına 7/24 uyumayan iş dünyasının şartlarına uygun teknolojiler sunarak maliyetlerini düşürebiliyor ve üretkenliklerini artırabiliyorlar. Tasarım, kolay kullanım, mobilite ve ergonomi odaklı bu yeni kurumsal ürünler, birçok şirketin iş yapış şeklini değiştirecek” dedi. 
 
Tüm cihazlar tek yapıda buluşuyor
HP’nin tanıttığı ürünlerden, Windows 10 mobile’lı HP Elite x3, uygun dock’larla birlikte kullanıldığında phablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarın kullanım deneyimlerini tek cihazda buluşturuyor. Kullanıcılar Elite x3’ü masaüstü, dizüstü bilgisayar ya da mobil cihaz şeklinde kullanma tercihine sahip ve Elite x3’ı açmak için de biyometrik kimlik doğrulama kullanılabiliyor. Elite x3, Snapdragon 820 işlemci, Windows Continuum özellikli Windows 10 Mobile, opsiyonel HP Desk Dock ve opsiyonel Lap Dock gibi bileşenlere sahip. Harici monitör desteği için DisplayPort, iş sürekliliği için iki USB-A ve bir USB-C bağlantısı ve kullanıcıların masa başında üretkenliğini ölçeklendiren kablolu Ethernet gibi donanımları da barındıran HP Elite x3, 749 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 
Masaüstü sizin eseriniz olsun
Modüler bilgisayar HP Elite Slice ise kullanıcılarına tercihlerine göre bir masaüstü bilgisayar oluşturma imkânını tanıyor. Güçlü performans sunan mini bilgisayar yalnızca 6.5 inç (16,51cm) x 1.38 in. (3,5cm) x 6.5 inç (16,51cm) boyutlarında ve 1,04kg ağırlığa sahip. Kabloların kullanılmadığı tasarımda ürün, bir adet USB 3.1 Type-CTM kablo ve yeni opsiyonel Quad HD HP EliteDisplay S240uj monitörün de dahil olduğu Type-CTM uyumlu görüntüleyiciler aracılığıyla bir görüntüleyiciden güç alan ilk ticari masaüstü bilgisayar. Görüntüleyici masaüstünü tamamlamak üzere entegre kablosuz şarj ve USB Type-CTM yerini alıyor. HP Elite Slice’ın çok yönlülüğünü kapak ve temel genişletme seçenekleri sağlıyor ve ürün, 499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 
 
İş istasyonu en küçük ve fonksiyonel haline kavuştu
Ortalama bir kahve fincanı boyutlarındaki, yeni HP Z2 Mini iş istasyonu da daha küçük donanımlara ihtiyaç duyan CAD kullanıcılarını hedefliyor. İş istasyonunun özellikleri arasında yeni nesil Intel Xeon işlemciler, NVIDIA profesyonel ekran kartı ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde işleyebilen HP Z Turbo Drive teknolojisi yer alıyor. Sekizgen biçimli HP Z2 Mini iş istasyonu, kullanıcılara masa üstü/altı, HP Z monitör, arkası ya da duvarda olmak üzere çeşitli kurulum seçenekleri tanıyor ve 899 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics