Bilişim Dünyası 04 ŞUBAT 2013 / 08:04

Lande Rack Kabinet fabrikası açıldı

Tamamen Türk sermayesiyle 2012 yılının sonunda kurulan Lande Rack Kabinet 10 milyon liralık yatırımla hayata geçirdiği fabrikasının resmi açılışını Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir Eski Valisi Kadir Çalışıcı, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Atik’in katılımıyla gerçekleştirdi.
Fabrikada incelemelerde bulunan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Uçak sanayimiz sayesinde çok ileri teknolojiye sahip üretim tesislerimiz olduğunu biliyoruz. Ama bu fabrika gibi mekanik üretim konusunda faaliyet gösteren yeterli tesisimiz mevcut değildi.”
Açılıştaki konuşmasında Lande hakkında bilgiler veren Lande Genel Müdürü Reyhan Ekşi: “Tüm süreçlerde MRP/ERP sistemi uygulanmakta ve tüm sistem hatasız izlenebilmekte. Üretim hatlarında yalın üretim araçları kullanılmakta ve süreç yaklaşımı ile sürekli iyileştirme sağlıyoruz. Günde 1500 adet üretim kapasitesine sahip bir tesisimiz var. 2013 yılında kapasitemizi yüzde 50 daha artırmayı planlıyoruz ve 2013 yılında pazar payımızı da 20 milyon dolar olarak hedefliyoruz” diye konuştu.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics