Bilişim Dünyası 28 EKİM 2015 / 11:50

LED ekranlı tanıtımlar milyonlara ulaşıyor

Günümüzün rekabetçi ortamı, her sektördeki şirketleri fark yaratıp rakiplerinin önüne geçecek adımları atmaya zorluyor. Bu noktada verilecek mesaj veya düzenlenen kampanyanın doğru zamanda, doğru yerde ve doğru mesajlarla verilmesi önem taşırken, açık havaya (outdoor) kurulan dijital reklamlar önem kazanıyor. Nitekim Reklamcılar Derneği’nin araştırmasına göre, Açıkhava reklamları bu yılın ilk yarısında yüzde 8’lik bir büyüme kaydetti.
NBK Capital ile yapılan ortaklık sonrası şirket olarak ‘interaktif açıkhava reklamları’ ve ‘kurumsal TV sistemleri’ olmak üzere iki alana odaklandıklarını belirten Sistem 9 Medya İcra Kurulu Başkanı Kaan Akın, “Bunun ilk örneklerini Astoria AVM ile Metrocity AVM’nin ana girişlerine koyduk. Dev ekran uygulamalarımızla reklam verenleri İstanbul’un işlek caddelerinde ayda 30 milyon kişiye ulaştırıyoruz. Kesintisiz tanıtım imkânı sunan açıkhava interaktif LED ekran yatırımlarımızı daha da hızlandıracağız. Talep eden şirketlere benzin istasyonunda küçük bir ekrandan, işlek bir caddeye konan dev ekranlara kadar her bütçeye uygun esnek seçenekler sunabiliyoruz” bilgisini verdi

İstenen mesaj açıkhavada yerini alıyor
Açıkhava interaktif LED ekranlarda tekrarlanan hareketli mesajların, şirketlerin doğru konumlanıp markalarının pekiştirmesine ciddi katkılar sunduğuna dikkat çeken Akın, bu ekranların farklarını da anlattı. Buna göre, LED ekranlarla, bulundukları yer ve mekâna bağlı olarak istenen mesajı verilebiliyor. Hava, yol durumu, maç sonuçları, indirim kampanyaları, son dakika haberleri gibi hedef kitlelere yönelik mesajlar ekranlara gerçek zamanlı olarak yansıtılıyor. Ekranların video ve grafikleri de tek merkezden yönetiliyor.
İnteraktif LED ekranlardaki reklam fiyatlarının, radyo, televizyon ve internet gibi geleneksel mecralara kıyasla daha uygun olduğunu belirten Akın, “Bu durum şirketlerin maliyetlerini düşürüyor. Ayrıca ekranda sürekli tekrarlanan mesajlar tüketiciler üzerinde güçlü etkiler yaratıyor” yorumunu yaptı ve ekledi: “2016 yılında interaktif LED reklamları alanında da pazarın lideri olmayı hedefliyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics