Bilişim Dünyası 05 MAYIS 2014 / 08:09

Lenovo EMC ile güçleniyor

Lenovo, EMC’nin depolama çözümlerini “Lenovo Storage” markası altında satışa sunuyor.

IBM’in x86 sunucu bölümünü satın alarak donanım yelpazesini genişleten Lenovo, bu yelpazeyi EMC’nin depolama ürünleri ile de güçlendiriyor. EMC ile stratejik bir işbirliğine giden Lenovo, özellikle KOBİ düzeyindeki müşterilerine depolama çözümü de sunacak. EMC ile bu işbirliği ile birlikte Asya pazarındaki gücünü artırmayı hedefliyor. Lenovo Türkiye Kanal Müdürü Burç San, bu anlaşmayla birlikte 20 milyar dolar büyüklüğünde dünya depolama lideri Iomega EMC ile 34 milyar dolar büyüklüğünde dünya PC lideri Lenovo’nun pazarda rakip tanımayacağının altını çiziyor. Burç San, Lenovo Storage markalı depolama cihazlarıyla ev kullanıcılarından KOBİ’lere geniş bir kesme hitap edeceklerini belirtiyor.
Lenovo Storage Müdürü Eftal Sezer ise depolama alanında son yıllarda büyük bir gelişme kaydedildiğini belirtiyor. “Depolama teknolojileri iş yapış şekillerini de kökten değiştiriyor. Örneğin Lenovo Storage cihazlarını kullananlar, dünyanın neresinde olursa olsun, diledikleri ağa ve internete bağlanarak dosya paylaşabiliyor” diyen Sezer, bu teknolojinin KOBİ’ler için büyük bir fırsat olduğunu dile getiriyor. Sezer ayrıca, kendi bellek ve işlemcisine sahip olan bu cihazları kullanmak için herhangi bir bilgisayara ihtiyaç bulunmadığını da hatırlatıyor ve ekliyor: “Ağ erişimi sayesinde bulunduğunuz her yerden depolama yapabilen bu cihazlar, özellikle KOBİ’lere yönelik uygun fiyatlı kişisel bulut depolama ortamları da sunuyor. Daha büyük işletmelerdeki veri depolama ihtiyacına yönelik çözümler de portföyde yer alıyor. Bu cihazlarda EMC’nin yazılım çözümlerinin kullanılması ise güvenliği yüksek ölçüde artırıyor.
2 TB’dan 48 TB’a kadar cihazların yer aldığı Lenovo Storage ailesi, kullanıcıların ihtiyaç, talep ve bütçelerine uygunlukta depolama çözümleri sunuyor. Yedekleme, uzaktan erişim, sanallaştırma, uçtan merkeze replikasyon, sanal masaüstü uygulamalarıyla kişisel bulut teknolojileri sağlayan bu çözümlerle IP Video gözetim yapmak da mümkün. Aynı anda 150 kullanıcıya kadar uzaktan bağlanma olanağı sunan Lenovo Storage Ailesi, kolay kurulum ve kullanım özellikleriyle de dikkat çekiyor.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN