Bilişim Dünyası 30 OCAK 2014 / 09:23

Lenovo Motorola'yı satın aldı

Google, Motorola'yı PC üreticisi Lenovo'ya 2,9 milyar dolara sattığını açıkladı.
Google, Motorola'yı PC üreticisi Lenovo'ya 2,9 milyar dolara sattığını açıkladı. Google CEO'su Larry Page gerçekleştirdiği basın toplantısında "Heryerde akıllı telefon kullanıcılarına fayda sağlayacak bu satın alma, Google'ın enerjisini Android ekosisteminde inovatif çalışmalar yapmaya adamasına yardım edecek"dedi. Page, PC alanında çalışan Lenovo'nun  Motorola'yı satın alarak, mobil cihazlar alanına girmesinin  her iki pazarın da gelişmesi adına daha iyi olacağına inandığını ifade etti.

Frank Gillett, VP and principal analyst, at Forrester Araştırma analiz uzmanı Frank Gillet'e göre ; Motorola'yı kullanmak, Lenovo'nun IBM ThinkPad markasını kullanmış olduğu gibi hızla güvenilirlik kazanmak ve çekici pazarlara erişmek ve kritik bir kitle inşaa etmek  gibi anlamlara geliyor.

Google, Motorola'yı iki yıl önce patent porfolyosunu genişletmek ve Android'i rekabet kabiliyetini artırmak için  12,5 milyar dolara satın almıştı. Bu satışın ardından Google halen Motorola'nın 2000'e yakın patentini elinde tutuyor. Lenovo'nun bu satın almadaki avantajı ise araştırma ünitelerini ve akıllı telefon deneyimini kullanmak olacak.
ETİKETLER : Lenovo Motorola Satın Alma

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN