Bilişim Dünyası 17 EKİM 2010 / 18:00

Lenovo Türkiye pazarı için hedef büyüttü

Türkiye kişisel bilgisayar pazarının üç – dört yıl içinde yüzde 400 oranında artış göstereceğini öngören Lenovo, bu gelişime paralel olarak Türkiye’deki pozisyonunu güçlendiriyor. Lenovo açısından Türkiye’nin önemli bir pazar olduğunu belirten Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu, “Dünyadan bakıldığında Türkiye ilgiyle izleniyor. Türkiye birkaç yıl içinde dünyada ilk 12 – 13 pazar içinde yer alacak. 2013 yılında Çin pazarda birinci sıraya yükselirken, ABD ikinci
sırada, Brezilya ise üçüncü sırada yer alacak. Dünya pazarları çok hızlı değişiyor ve gelişiyor. Bu gelişen pazarlar içinde Türkiye de önemli bir yer tutuyor” dedi.
Türkiye’de 2014 yılında 12 – 13 milyon adet kişisel bilgisayarın satılacağının öngörüldüğünü belirten Burhanoğlu, Lenovo’nun da bu gelişmelere paralel olarak Türkiye pazarına yatırımlarını artırdığını, ürün yelpazesini genişlettiğini ve şu anda yüzde 7 civarında olan pazar paylarını da önümüzdeki dönemlerde yüzde 10 bandına oturtmayı hedeflediklerini kaydetti.
Lenovo’nun kurumsal pazara da ayrı bir önem verdiğinin altını çizen Faik Burhanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Lenovo, gelirlerinin yüzde 55’ini tüketici pazarından, yüzde 45’ini ise kurumsal pazardan elde ediyor. Kurumsal pazara verdiğimiz önem artarak
devam ediyor. Özellikle KOBİ’lere klasik bayi kanalı üzerinden ulaşıyoruz. Bu doğrultuda kanala sunduğumuz artı değeri artırıyoruz. Oluşturduğumuz destek programları ile bu kanalın gelişimine katkı sağlıyoruz.”

IdeaPad Serisi’nin en yenisi

Lenovo, 12 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdiği basın etkinliğiyle IdeaPad Serisi’nin yeni ürünü Z560’ı tanıttı. Lenovo Türkiye Genel Müdürü Faik Burhanoğlu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinlikle tanıtılan ürün,  tasarım, uygun fiyat ve yüksek performans üçlüsünü buluşturmayı hedefliyor.
OneKey Theater II fonksiyonuyla ses ve görüntü ayarlarını tek dokunuşla kontrol etmeyi sağlayan bilgisayar, Dolby Advanced Audio ses iyileştirme sistemiyle gelen ürün, Intel Turbo Boost teknolojili Intel Core i5 işlemcisiyle destekleniyor.
Windows 7 Home Premium işletim sistemine sahip bilgisayar, 15,6 inç ekran, 4 GB’a kadar DDR3 bellek ve 500 GB’a kadar sabit disk sürücü gibi özellikleri sunuyor.
ETİKETLER : Sayı:792

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics