Bilişim Dünyası 24 OCAK 2014 / 13:49

Lenovo, x86 Sunucu Birimi’ni aldı

PC üreticisi Lenovo’nun 2005’te IBM’in PC işini satın almasıyla başlayan büyüme, yeni kararlarla gelişiyor. Son olarak Lenovo, IBM'in x86 Sunucu birimini 2.3 milyar dolara aldığını duyurdu.

Satışın gerçekleşmesinin ardından Lenovo, ilgili müşteri hizmetlerini ve bakım işlemlerini de devralacak. Müşteri hizmetlerinde bir aksama olmaması için IBM de bir süre daha Lenovo adına bakım hizmeti vermeye devam edecek.

Satın alma kapsamında, Raleigh, Şangay, Şenzen ve Taipei gibi büyük merkezler de dahil olmak üzere, dünyanın farklı bölgelerinden yaklaşık 7 bin 500 IBM çalışanının artık Lenovo ekibinin bir parçası olması bekleniyor.

Yeni değer kazanma fırsatı

Lenovo Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu anlaşma, büyümemize katkı sağlayacağı gibi, PC+ stratejimizi geliştirecek işlere yatırım yapmak için ne kadar istekli olduğumuzu gösteriyor” dedi. IBM Yazılım ve Sistemler Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Miller ise, “Bu stratejik satın almanın, büyük veri ve bulut hizmetleri gibi işimizin stratejik önem taşıyan noktalarına yeni değerler kazandıracağına inanıyoruz” diye konuştu.

 

 

 
ETİKETLER : IBM Lenovo

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics