Bilişim Dünyası 04 KASIM 2017 / 07:00

letişimde kesintisizlik için işbirliği

Küresel internet değişim operatörü DE-CIX, müşterilerinin Almanya, New York ve İstanbul lokasyonlarından global IP Geçiş hizmetlerine erişimlerini sağlamak üzere global iletişimler servis sağlayıcısı Epsilon ile işbirliği yaptı. Epsilon internet hizmetleri; ana içerik ağ sağlayıcılarını, açık internet değişim noktalarını ve önde gelen ağ hizmetleri iş ortaklarını  bünyesinde toplayan gelişmiş bir peering (eşleştirme) ekosistemi sunuyor. Küresel çerçevede IP Geçiş servisi de sağlayan Epsilon’un Infiny platformu aracılığı ile DE-CIX, müşterilerini doğrudan Alibaba Cloud, Amazon Web Services (AWS), Microsoft Azure ve Google Cloud’un da dahil olduğu önde gelen bulut hizmet sağlayıcılarına bağlayabilecek. Infiny; tek bir self-servis platform üzerinden kurumsal, ses, yerel erişim, Bulut ve küresel bağlantı gibi kapsamlı hizmetler sunuyor. “Ölçeklendirilebilir bağlantı ve birbirine bağlanma ihtiyacını en verimli ve en uygun maliyetle yapma ihtiyacı Epsilon’u iş ortağı olarak seçmemizde kilit rol oynadı” bilgisini veren DE-CIX Global İş Ortakları İlişkileri Direktörü Melanie Kempf, eklemeden geçmedi: “Bu ortaklık, müşterilerimizin kullanabileceği IP ayak izi erişimimizi küresel bazda genişletmemize imkan sağlıyor. Epsilon gibi yenilikçi ağlarla yaptığımız işbirliği de DE-CIX olarak bu ihtiyaca en iyi şekilde cevap vermemizi sağlıyor.”  
DE-CIX, halihazırda 100 ülkeden bin 300’ün üzerinde ağ operatörü, İnternet Servis Sağlayıcısı (ISP) ve içerik sağlayıcısına eşleştirme ve bağlantı hizmetleri sunuyor. “Bu işbirliği, hızlı büyüyen bağlantı hizmetleri ve küresel ağ erişimi ile Epsilon’un artan IP bant genişliği ve peering (eşleştirme) talebini karşılamada ne kadar yetkin olduğunu gösteriyor” diyen Epsilon CEO’su Jerzy Szlosarek de “Müşterilerinin bağlantı taleplerini desteklemek üzere DE-CIX ile uzun soluklu ortaklık kurma arzusu içindeyiz” bilgisini Verdi.
 
ETİKETLER : DE-CIX 1145
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN