Bilişim Dünyası 28 MAYIS 2014 / 14:57

LG G3'ün küresel tanıtımı yapıldı

LG Electronics,merakla beklenen yeni amiral gemisi LG G3’ün tanıtımını New York, Londra, San Fransisco, Seul ve Singapur ile eş zamanlı olarak İstanbul Grand Tarabya Otel’de gerçekleştirdi.LG G3, pratik özellikleriyle tüketicileri ‘Akıllı Sadelik’kavramıyla tanıştırıyor.‘Senden Öğreniyorum’ konseptinde ‘Akıllı Sadelik’ yaklaşımıyla geliştirilen LG G3, LGG3, 5.5 inç’lik ekranına rağmen ergonomik tasarım ve kullanım kolaylığı ile  akıllı telefon standartlarına yeni bir boyut getiriyor.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho akıllı telefon devrinin son yıllarda ciddi bir ivme kazandığını belirterek: “Dokuz ay önce LGG2’yi tüketici ile buluşturduğumuzdan bu yana büyük bir başarı elde ettik.Şimdi ise onun varisi yeni amiral gemimiz G3’ün akıllı sadeliği ile daha fazla kitleye ulaşarak dünyada da üç büyük oyuncudan biri olacağız.”dedi.

LG Electronics MEA (Middle EastAfrica-Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı Kevin Cha, Türkiye’nin bölgedeki en büyük ülkelerden biri olduğunu ve teknoloji potansiyeliyle diğerlerine örnek olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Akıllı telefon kullanıcılarının beklentileri bizim için büyük önem taşıyor. LG G3’ü geliştirirken de yine kullanıcılarımızı düşünerek daha da sade bir kullanım sunduk. Böylelikle, enkolay ve en iyi teknolojiyi tüketicilerimizle buluşturarak sektöre yine yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyoruz.”
LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy ise G3 ile ilgili yaptığı sunumda G3’ün, LG'nin ‘Senden Öğreniyorum’ yaklaşımındaki zirve noktası olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Amiral gemimiz niteliğindeki bu telefonun tasarımında çok önemli bir tüketici anlayışını göz önünde bulundurduk ve insanların ileri teknolojiyi ancak kullanımı kolaysa ve günlük yaşamlarına çok net bir kazanım sunuyorsa istediklerini belirledik. Bunun sonucu olarak,akıllıca sadeleştirilmiş kullanıcı deneyimini ve en son teknolojimizi LG G3'te buluşturduk.”

Tüketiciler, LG G3’ü 9 Haziran –4 Temmuz tarihleri arasında Kanyon’da deneyimleme fırsatı da bulacak. LG G3 için özel olarak hazırlanan alanda telefonun tüm özellikleri detaylı olarak tanıtılacak.
Akıllı telefonlarda yepyeni bir kavram ‘Akıllı Sadelik’
‘Senden Öğreniyorum’ konsepti ile sadeliğe yeni bir boyut kazandıran LG G3, benzerlerinde olmayan kullanım kolaylığı ile ön plana çıkıyor. Yazma alışkanlıklarını analiz eden akıllı klavyesi ile daha hızlı ve hatasız bir şekilde yazmaya imkan veren ve yüzde 75 oranında yazım hatalarını azaltan LG G3, aynı zamanda daha önce gelen cevapsız aramayı geri aramak veya telefonda kullanılmayan yüklü dosya ya da uygulamaların silinmesi gerektiği gibi hatırlatmaları barındıran Smart Notice(Akıllı Bildirim) özelliğine sahip. Bu sayede de kullanıcının davranış ve alışkanlıklarına göre öneri ve tavsiyeler de sunabiliyor. Öyle ki bu özellik sayesinde yağmurlu havalarda sizi şemsiye almanız konusunda bile uyarabiliyor.

Akıllı Güvenlik özelliği ise önemli ve gizli dosyaları korumak ve paylaşılmasını engellemek amacıyla geliştirildi. Knock Code sayesinde kullanıcının ekranın herhangi bir bölümünde belirlediği bir şekli çizmesi kilidin açılmasını sağlıyor. Content Lock ise,telefonu bilgisayara bağlandığınızda devreye girerek kişisel dosyaları güvenli bir şekilde gizli tutuyor. Diğer önemli özelliklerinden olan Kill Switch ise,herhangi bir hırsızlık olayında G3 sahibinin telefonunu uzaktan kullanım dışı bırakabilmesini sağlıyor.
Benzersiz görüntü kalitesi
Nefes kesen 538 ppi piksel QuadHD ile LG G3, 5.5 inçlik ekranı ve inceliği ile kullanım rahatlığını en üst seviyeye taşıyor. Öte yandan LG G3’ün 3,000mAh çıkarılabilir pili en büyük yeniliklerinden biri. Pili sayesinde LG G3, tüm gün boyunca kesintisiz kullanıma olanak tanıyor. Laser Beam mesafeyi ölçerek daha kaliteli fotoğraflar sağlıyor.


Teknik Detaylar:
İşlemci:Qualcomm Snapdragon 801 (2.5GHz Quad-Core)
Görüntü: 5.5 inç Quad HD IPS (2560 x1440, 538ppi)
Hafıza: 16/32 GBeMMC ROM / 2/3GB DDR3RAM / microSD slot (128GBmax)
Kamera: Arka13.0MP with OIS+ and Laser Auto Focus / Ön 2.1MP
Pil: 3,000mAh(removable)
İşletim Sistemi:Android 4.4.2 KitKat
Boyut: 146.3 x74.6 x 8.9mm
Ağırlık: 149g
Network: 4G /LTE / HSPA+ 21 Mbps (3G)
Bağlantı: Wi-Fi802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth Smart Ready (Apt-X), NFC,
SlimPort,A-GPS/Glonass, USB 2.0
Renk: Metalik Siyah,Parlak Altın, İpeksi Beyaz, Menekşe Moru ve Bordo

Aksesuvarlar

QuickCircle Kılıfı beş farklı renkte olup, kapağını açmadan mesaj yazma, müzik dinleme ve fotoğraf kamerasını kullanma gibi birçok uygulamaya rahatlıkla ulaşabilme özelliği sağlıyor. LG Tone Infinim (HBS-900)Bluetooth kulaklık ise, standartların ötesinde bir ses kalitesi sunuyor. Tone Infinim aynı zamanda, telefon çalarken açmadan önce kimin aradığını söylüyor. Wireless Charger (Kablosuz şarj cihazı), kompakt ve kolay taşınabilir bir özelliğe sahip.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics