Bilişim Dünyası 29 TEMMUZ 2011 / 16:28

LG, ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı

LG Electronics, 2011’in ikinci üç aylık dönemine ilişkin uluslararası mali raporlama standartlarına dayalı mali sonuçlarını açıkladı. Bu kapsamda LG, 2011’in ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe göre yüzde 9,3 artışla 13,3 milyar dolar konsolide ciro elde ettiğini duyurdu. Verilen bilgiye göre bu sonuçlarla şirket, ard arda iki çeyrektir kaydedilen zararın ardından 99,6 milyon dolar net kar sağladı. Şirketin birimlere göre elde ettiği sonuçlar da olumlu bir tablo çizerken küresel pazarda mobil satışlarda 2010 yılının ilk çeyreğine göre yüzde 4,6’lık düşüş olduğu da kaydedildi. LG Ev Eğlence Sistemleri İş Birimi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 10 artışla 83 milyon dolar işletme karı elde ederken, LG Beyaz Eşya İş Birimi, bir önceki çeyreğe göre yüzde 6,9, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 6 artışla, 2,7 milyar dolar gibi rekor düzeyde satış gerçekleştirdi.
LG Beyaz Eşya İş Birimi aynı zamanda 47,1 milyon dolar işletme karı elde etti. LG İklimlendirme ve Enerji Çözümleri İş Birimi ise 2011 ikinci çeyrekte 1,7 milyar dolar gelir kaydederek, cirosunu bir önceki çeyreğe göre yüzde 29,2, geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 15,3 oranında artırdı.
LG Mobil İletişim İş Birimi’nin ise bir önceki çeyrekte kaydedilen zararı neredeyse yarı yarıya azalttığı belirtildi. LG Electronics, ana kategorilerde piyasaya çıkaracağı yeni ürünlerle 2011’in üçüncü çeyreğinde de büyüme öngörüyor.
Uzun vadeye yönelik olarak da şirket karlılığının, agresif bir maliyet yenileme süreci ve hem mevcut, hem de yeni iş sahalarındaki stratejik yatırımlar aracılığıyla pekiştirilmesi amaçlanıyor.
ETİKETLER : Sayı:832

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics