Bilişim Dünyası 25 EKİM 2013 / 12:28

LG mobil cihazların satışı artışta

LG Electronics 2013’ün üçüncü çeyreğinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre mobil cihazların satışını yüzde 24 oranında artırdı.

LG Electronics, 2013 yılının üçüncü çeyrek döneminde 12.51 milyar dolarlık konsolide gelir elde edildiğini açıkladı. Mobil cihazların satışını yüzde 24 oranında artıran şirket, geçtiğimiz yılın üçüncü çeyrek dönemine göre yüzde 27 artış elde ederek 196.34 milyon dolarlık kara ulaştı.

LG Ev Elektroniği Bölümü, küresel olarak TV taleplerindeki azalma ve düşük satış fiyatlarına bağlı olarak 4.5 milyar dolarlık gelir elde etti ve geçtiğimiz yıla oranla yüzde 7’lik bir düşüş gösterdi. Asya ve Bağımsız Devletler Topluluğu gibi bölgelerde gelişmekte olan pazarlardaki yüksek satış rakamlarına ulaşılırken Avrupa'da durgunluk gözlemlendi. 111.68 milyon dolarlık faaliyet karı, işletme ve pazarlama giderlerinin daha etkin bir şekilde yönetilmesine bağlı olarak bir önceki yılın aynı dönemine göre ve çeyrek bazında artış gösterdi. LG OLED TV ve Ultra HD televizyonlar gibi premium ürünlerin satışını küresel anlamda genişletmeyi planlıyor.  

LG Mobil İletişim Bölümü, 2.75 milyar dolarlık gelir ile geçtiğimiz yıla oranla yüzde 24 oranında artış gösterdi. Şirket üçüncü çeyrekte 12 milyon adet akıllı telefon satışı elde etti. LG yeni premium ürünü LG G2’nin yanı sıra L II Serisi ve F Serisi gibi 3G ve orta kademe kitle cihazlarına odaklanmayı planlıyor. 

Beyaz eşyada olumlu algı 

LG Beyaz Eşya Bölümü, yeni çamaşır makineleri ve buzdolapları algısının olumlu olmasına bağlı olarak, 2.68 milyar dolarlık gelirle bir önceki yıla göre yüzde 3 oranında artış gösterdi. LG Beyaz Eşya ürünleri Kuzey Amerika ve Çin’de yüksek satış rakamlarına ulaşırken gelişmekte olan pazarda yavaşlama sürecine girdi. Daha yüksek ortalama gelir ve daha iyi maliyet yapısına rağmen üçüncü çeyrek faaliyet karı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre 98.17 milyon dolara geriledi.

Klimada Ar-Ge yatırımı artıyor

LG Klima ve Eneji Çözümleri Bölümü, geçtiğimiz yıla oranla aynı satış ve faaliyet kar marjı elde etti ve üçüncü çeyrek geliri 876.32 milyon dolar düzeyinde oldu. Artan Ar-Ge yatırımları ve zayıf küresel piyasa koşulları işi etkilemeye devam ederken, LG yeni ticari klima sistemleri gibi mevsimsel olmayan ürünler ve daha yüksek marjlı ürünlerin pazardaki payına odaklanmayı hedefliyor.
ETİKETLER : LG Electronics

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics