Bilişim Dünyası 19 KASIM 2015 / 14:14

LG V10 ile ikinci ekran ve çift kamera

LG en yeni akıllı telefonu LG V10’u tanıttı. Yeni LG V10 İkinci Ekran, Çift Ön Kamera ve Manuel Video Modu gibi özellikleri bünyesinde barındırıyor. V Serisi telefonların ilki olan LG V10, sosyal ağları yoğun kullananlara gerek kullanım gerekse yaratıcılık açısından zengin bir multimedya deneyimi sağlamak için tasarlandı. Etkinlikte konuşan LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, “LG V10’un özellikle video ve multimedya konusunda kullanıcılara sunduğu özelliklerle harmanlanan kullanım özgürlüğü “LG V10 ile kendin ol” sloganımıza hayat veren bir unsur” dedi.
LG V10’un sahip olduğu İkinci Ekran, Çift Ön Kamera ve Manuel Video Modu gibi yeni özellikler onu pazardaki diğer rakiplerinden ayırıyor. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik ve dayanıklı silikon kaplamasıyla V10, bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan düşme testlerinden de başarıyla geçen az sayıdaki telefonlar arasında. Etkinlikte söz alan LG Electronics Türkiye Mobil İletişim Satış Bölüm Başkanı Ufuk Gürsoy ise şunları söyledi: “LG V10 ile multimedya özellikleri alanında kullanıcılarımıza özgürlük sağlıyoruz. Esnek Dura Guard çerçevesi ve paslanmaz çelik malzemesi ile V10 mükemmel bir dayanıklılığa sahip” dedi.
 
İkinci Ekran kolaylığı
LG, V10’un 5.7 inçlik QHD IPS Quantum Ekranı’nın üstünde ek olarak başka bir ekrana daha sahip. Bağımsız çalışan İkinci Ekran, V10’un üretkenliğini gösterecek şekilde daima çalışır halde bırakılsa bile pil ömrüne etki etmiyor. İkinci Ekran, ana ekran kapalıyken hava durumu, saat, tarih ve pil durumunu gösterir şekilde ayarlanabiliyor. Ana ekran açıldığında da İkinci Ekran çok kullanılan uygulamaların kısa yollarının olduğu bir şekle dönüştürülebiliyor. V10’da bir film seyrederken ya da oyun oynarken İkinci Ekran, gelen bir aramayı ya da mesajı ana ekranda herhangi bir engellemeye yol açmadan haber veriyor.
 
Çift Ön Kamera ve Çoklu Görüntü Kaydı
Geniş açılı görseller genelde fotoğrafların köşelerini bozan büyük ve ağır lenslere ihtiyaç duyar. LG V10’un 5MP Çift Ön Kamerası’nın iki ayrı lensi standart 80 derece selfieler ya da 120 derecelik mükemmel geniş açı selfilere uygun olarak kamera sarsıntısı olasılığını artıran kaydırma hareketinin önüne geçiyor. V10, geniş açılı çekim için sahip olduğu gelişmiş yazılım algoritmasıyla birbirinden farklı iki görüş açısına sahip iki farklı lensten gelen görüntüleri birleştiriyor. Bu sayede selfie çubuğu kullanmadan grup selfiesi çekmeyi daha önce olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Çoklu görüntü kaydında V10 üzerindeki üç kameradan yararlanarak farklı açılardan görüntü almak mümkün. Kullanıcıların tek yapması gereken ise çekecekleri fotoğraf için gerekli olan versiyonu seçmek ve eklemek.
 
 
ETİKETLER : LG

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics