Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 15:35

Lider öyle olmaz, böyle olur

Sevinç Engin tarafından kaleme alınan ve Doğan Kitap tarafından basılan “Lider Öyle Olmaz Böyle Olur - Yön Veren Liderler İle Liderlik Üzerine” kitabı siyaset, ekonomi, bilim ve basın dünyasında başarılı olmuş 120 ismi bir araya getirdi.
Kitabı kuruluşlarında değişimleri yönetmede payı olan herkes için uygulamaya dönük bir kaynak olarak hazırlamaya çalıştığını anlatan Engin, “Kitap, liderlik ve insanların liderliği nasıl uyguladığı ve süreç içinde nasıl lider haline geldikleriyle ilgili. Hayatın her alanından önemli sonuçlar elde etmiş insanların yaşam başarılarını bulabilirsiniz” diye konuştu.
Genel okuyucu için olduğu kadar öğrenciler için de yararlı olabilecek birçok yaşam deneyimini Yazar Sevinç Engin ile paylaşan liderler, “Dayanışma, birlikte omuz omuza çalışma, zorlukları ve başarıları birlikte kabul etme, yeniliklere açık olma ve çalışmanın önemi gibi” konulara vurgu yaptılar.
Kitap aynı zamanda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde ders kitabı olarak okutulacak.
“Lider Öyle Olmaz Böyle Olur - Yön Veren Liderler İle Liderlik Üzerine” başlıklı kitapta Türkiye’de farklı başarılara imza atan birçok isim de biraraya geliyor. Kendileriyle yapılan söyleşilerle liderlik deneyimlerinden özlü değerlendirmeleri aktaran isimlerden bazıları ise: Recep Tayyip Erdoğan, Abdülkadir Konukoğlu, Ahmet Çalık, Ahmet Nazif Zorlu,
Ali Koç, Arzuhan Doğan
Yalçındağ, Binali Yıldırım, Taner Yıldız, Demet Sabancı Çetindoğan, Devlet Bahçeli, Fatih Terim, Ferit Parlak, Hanzade Doğan Boyner, Hüseyin Gülerce, İshak Alaton, Melih Gökçek, Muhtar Kent, Rifat Hisarcıklıoğlu, Süreyya Ciliv, Uğur Dündar, Umut Oran, Vuslat Doğan Sabancı.
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics