Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 15:35

Lider öyle olmaz, böyle olur

Sevinç Engin tarafından kaleme alınan ve Doğan Kitap tarafından basılan “Lider Öyle Olmaz Böyle Olur - Yön Veren Liderler İle Liderlik Üzerine” kitabı siyaset, ekonomi, bilim ve basın dünyasında başarılı olmuş 120 ismi bir araya getirdi.
Kitabı kuruluşlarında değişimleri yönetmede payı olan herkes için uygulamaya dönük bir kaynak olarak hazırlamaya çalıştığını anlatan Engin, “Kitap, liderlik ve insanların liderliği nasıl uyguladığı ve süreç içinde nasıl lider haline geldikleriyle ilgili. Hayatın her alanından önemli sonuçlar elde etmiş insanların yaşam başarılarını bulabilirsiniz” diye konuştu.
Genel okuyucu için olduğu kadar öğrenciler için de yararlı olabilecek birçok yaşam deneyimini Yazar Sevinç Engin ile paylaşan liderler, “Dayanışma, birlikte omuz omuza çalışma, zorlukları ve başarıları birlikte kabul etme, yeniliklere açık olma ve çalışmanın önemi gibi” konulara vurgu yaptılar.
Kitap aynı zamanda TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi’nde ders kitabı olarak okutulacak.
“Lider Öyle Olmaz Böyle Olur - Yön Veren Liderler İle Liderlik Üzerine” başlıklı kitapta Türkiye’de farklı başarılara imza atan birçok isim de biraraya geliyor. Kendileriyle yapılan söyleşilerle liderlik deneyimlerinden özlü değerlendirmeleri aktaran isimlerden bazıları ise: Recep Tayyip Erdoğan, Abdülkadir Konukoğlu, Ahmet Çalık, Ahmet Nazif Zorlu,
Ali Koç, Arzuhan Doğan
Yalçındağ, Binali Yıldırım, Taner Yıldız, Demet Sabancı Çetindoğan, Devlet Bahçeli, Fatih Terim, Ferit Parlak, Hanzade Doğan Boyner, Hüseyin Gülerce, İshak Alaton, Melih Gökçek, Muhtar Kent, Rifat Hisarcıklıoğlu, Süreyya Ciliv, Uğur Dündar, Umut Oran, Vuslat Doğan Sabancı.
ETİKETLER : Sayı:843
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN